Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Oto 8 start-upów zakwalifikowanych do białostockiego inkubatora Samsunga

W programie Samsung Inkubator nowe technologie mogą uratować klimat, poprawić jakość życia oraz zmienić standardy produkcji i konsumpcji. Zaproszone do współpracy start-upy podejmą wyzwania określone w Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Nad rozwiązaniami #dlaPlanety w Samsung Inkubator Białystok pracować będzie 8 zespołów z całej Polski.

Fot. Pexels

Powear.me

Ten start-up, rozwija second hand online oraz społeczność miłośników mody z drugiej ręki. Użytkownikami serwisu mogą być zarówno osoby, które chcą sprzedać swoje ubrania, jak i ci, którzy chcą je kupić. Jeśli ktoś chciałby się pozbyć jakiegoś ubrania, może oddać je do serwisu, a Power.me zajmie się sprawdzeniem, sfotografowaniem, przygotowaniem i obsługą sprzedaży.

Nextplease.app 

Kolejny na liście inkubatora jest projekt aplikacji mobilnej, umożliwiającej wymianę drukowanych książek. W pełni zaawansowana aplikacja pozwala wymienić książkę za książkę bądź za wewnętrzną walutę. Wymiany można dokonać osobiście lub za pomocą wysyłki. Celem Nextplease jest wzrost rozwoju czytelnictwa oraz rozwijanie idei współdzielenia. Aplikacja dostępna jest na smartfony z systemem Android oraz iOS.

Maizo

Twórcy firmy stworzyli projekt nowoczesnej aplikacji webowej i mobilnej działającej w ruchu społecznym zero waste. Konsumenci pragnący kupić produkty w wyszukiwarce aplikacji zaznaczają określoną kategorię i ustawiają obszar ok. 1 km od swojej obecnej lokalizacji. Maizo wskazuje dostępne w okolicy sklepy, które mają promocje na wybrane przez nas produkty. Konsument może je zamówić poprzez aplikację i zapłacić online lub w sklepie.

Associated Apps

Start-up Associated Apps pracuje nad rozwiązaniem The Compass. To pierwsza na świecie tak zaawansowana aplikacja mobilna, nawigująca osoby niewidome i niedowidzące wewnątrz obiektów użyteczności publicznej. Aplikacja zaprowadzi użytkownika do każdego dostępnego miejsca w budynku, a także umożliwi wcześniejsze zaplanowanie drogi. Można ją będzie obsługiwać głosowo oraz manualnie.

Broomee

Za pomocą aplikacji na smartfonie użytkownicy mogą zamówić transport. W czasie przejazdu dosiadają się osoby, które jadą w tym samym kierunku, a trasa jest modyfikowana i optymalizowana w czasie rzeczywistym. Aplikacja zapewnia dużo korzyści zarówno dla mieszkańców, jak i dla miasta – zmniejszenie ruchu na drogach oraz idącego za nim zanieczyszczenia, łatwe uruchomienie uzupełniającego transportu w razie potrzeby, szybki i wygodny przejazd czy niskie opłaty. Więcej o tym przeczytasz tutaj.

Operacja Rzeka

Pomysłodawcy projektu „Operacja Rzeka” zwrócili się z prośbą o pomoc, ogłaszając na  Facebooku akcję, której celem było pozbycie się zalegających śmieci. Odzew był bardzo pozytywny, więc po sukcesie inicjatywy młodzi przedsiębiorcy chcieliby założyć fundację, której jednym z celów będzie coroczna organizacja ogólnopolskiej akcji sprzątania polskich rzek. Ponadto w oparciu o doświadczenie i zasoby projektu Operacja Rzeka, planują rozszerzenie działania, wzbogacając je o elementy edukacyjne, naukowo-badawcze i technologiczne.

Planet Heroes

Pomysłodawcy projektu zaprojektowali platformę webową, dzięki której można poczuć się jak superbohater. Zasady są proste: wystarczy posprzątać zaśmiecony teren naturalny i udokumentować akcję zdjęciami, a następnie opublikować swoją aktywność na platformie i tym samym otrzymać tytuł Planet Hero. Ci zaś, którym spodoba się ta inicjatywa, mogą ją wesprzeć poprzez przekazanie dotacji finansowej, stając się tym samym Patronami tej akcji. W ten sposób twórcy platformy pragną zbudować społeczność skupioną na wspólnym celu, jakim jest oczyszczanie planety z zalegających na niej śmieci.

Proces

Centrum Diagnozy i Terapii “Proces” to platforma, która ma ułatwić dostęp do terapeutów pomagających młodzieży, dzięki terapii poznawczo-behawioralnej online. Terapia może się odbyć drogą konsultacji online, jak również poprzez aplikację Cobe AI Coach. Pulpit użytkownika udostępniany na portalu pozwala zoptymalizować terapię, gdyż jest wyposażony w narzędzia ułatwiające prowadzenie sesji: wtyczkę do wideo rozmów, formularze i ankiety czy gry terapeutyczne.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.