Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Oto najlepsze start-upy z Europy Środkowej i Wschodniej

Znamy już zwycięzcę czwartej edycji CEE Startup Challenge — konkursu dla start-upów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku na najwyższym miejscu na podium stanęli twórcy austriackiego start-upu Schrott24. Polacy w rywalizacji młodych firm zajęli trzecie miejsce.

Fot. Pexels/ bruce mars

Za nami finał tegorocznej czwartej już edycji konkursu CEE startup Challenge, którą zwyciężył austriacki start-up automatyzujący rynek złomu. Pokonali oni ponad 1000 firm walczących o szansę pozyskania inwestycji w wysokości 1 mln euro od funduszu Next Road Ventures.

Zakończona edycja CEE Startup Challenge okazała się rekordową pod względem ilości aplikacji, jakości start-upów i szerokiego grona Partnerów wydarzenia. W efekcie prowadzimy obecnie proces inwestycyjny z kilkunastoma startupami z Polski i z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej – podkreśla Ewa Chronowska, założycielka platformy Vestbee i Partner funduszu Next Road Ventures koinwestującego w Polsce i zagranicy z inwestorami prywatnymi i aniołami biznesu w technologiczne projekty.

Schrott24 to założona w 2016 roku platforma B2B mająca na celu zautomatyzowanie europejskiego rynku złomu metalowego. Firma rozpoczęła swoją działalność w Austrii i Niemczech, których rynki szacowane są na 7,4 mld dolarów. Firma dynamicznie się rozwija i planuje ekspansję na inne rynki europejskie.

Fot. Facebook.com/vestbeeplatform

Serbia i Polska także na podium

Drugie miejsce zajął serbski start-up Agremo. Stworzył on prostą i intuicyjną platformę do analizy zdjęć lotniczych dla operatorów dronów, hodowców i rolników. Dzięki ich rozwiązaniu można łatwo gromadzić i analizować dane o uprawach i polach.

Trzecie miejsce przypadło polskiemu start-upowi Senuto. Stworzyli oni platformę do kompleksowego wsparcia działań SEO. Jest wykorzystywana przez firmy, którym zależy na nieustannym poprawianiu pozycji swojego serwisu w wynikach wyszukiwania.

Poznaj historię start-upu Senuto

W konkursie pojawiła się także nagroda specjalna InnoEnergy, jaką była szybka ścieżka do InnoEnergy HIGHWAY – programu akceleracyjnego dla start-upów działających w branży energetycznej. Przyznana została litewskiej firmie Inion, która opracowała sprzęt i oprogramowanie służące do zarządzania instalacjami fotowoltaicznymi i zwiększania produkcji energii.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.