Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

12 start-upów w nowym programie akceleracyjnym TAURONA

12 start-upów, z którymi TAURON nawiązał współpracę w programach akceleracyjnych pracuje ze  specjalistami Grupy nad walidacją przygotowanych rozwiązań. Nową propozycją Grupy dla start-upów jest program akceleracyjny TAURON Progres umożliwiający szybkie przedstawienie rozwiązania ekspertom, bez oczekiwania na otwarcie naboru zgłoszeń.

Fot. FORUM/ Maciej Jarzębiński

Prowadzone we współpracy ze start-upami projekty pilotażowe obejmowały rozwiązania w zakresie elektromobilności, inteligentnych usług sieciowych czy Smart Home.

Rozwój oferty Grupy TAURON w zakresie Smart Home to obszar współpracy z dwoma start-upami. Rozwiązanie integrujące domowe inteligentne urządzenia, nad którym TAURON pracuje z firmą Payticon, czy prace nad rozwojem wykorzystania funkcji inteligentnej wtyczki prowadzone z firmą S-labs, są przykładami dopasowania na linii produkt-potrzeba, zarówno w perspektywie współpracy start-upu i korporacji, jak i oferty koncernu stanowiącej odpowiedź na potrzeby klientów.

Obydwa start-upy to uczestnicy programu akceleracyjnego KPT ScaleUp, prowadzonego przez Krakowski Park Technologiczny.  W trakcie sześciomiesięcznej pracy z ekspertami TAURONA start-upy usprawniały i optymalizowały swoje rozwiązania. W ramach KPT ScaleUp TAURON poszukuje rozwiązań również w obszarach związanych ze Smart City, Przemysłem 4.0 czy cyfryzacją obsługi klienta.

Rozwiązania  z zakresu elektromobilności wpisują się z kolei bezpośrednio w realizowane w Grupie projekty rozwoju sieci punktów ładowania czy usług carsharingu pojazdów elektrycznych. Nie zapomniano również o rozwiązaniach dotyczących monitoringu pracy sieci elektroenergetycznej, a także kluczowych maszyn i urządzeń w punktach wytwórczych i odbiorczych energii, które są głównymi ogniwami systemu sieci ładowania e-aut.

– Dla start-upów współpraca z TAURONEM to możliwość zderzenia swoich pomysłów z wymaganiami rynku, ale i zaczerpnięcia wiedzy od doświadczonych pracowników Grupy. Dla nas to sposób na znalezienie innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą nie tylko na rozwój głównego obszaru działalności TAURONA, ale również rozszerzenie aktywności o nowe obszary – zaznacza Paweł Poneta, p.o. dyrektora ds. badań i rozwoju w TAURON Polska Energia. – Dotychczas przeanalizowaliśmy ponad 300 pomysłów, a z 35 start-upami podjęliśmy wspólną pracę nad rozwojem produktów i usług w ramach akceleracji. Obecnie pracujemy nad walidacją 12 rozwiązań – dodaje Paweł Poneta.

Dotychczas TAURON, poza KPT ScaleUp, zaangażował się  również w programy akceleracyjne PilotMaker oraz Elektro ScaleUp. Kontynuując kooperację ze środowiskiem startupowym, Grupa udostępniła w maju tego roku własną platformę — TAURON Progres.

TAURON Progres –  nowe możliwości dla start-upów

TAURON Progres to program akceleracyjny umożliwiający szybkie przedstawienie rozwiązania ekspertom TAURONA, bez oczekiwania na otwarcie naboru zgłoszeń. Podstawowym wsparciem, na jakie mogą liczyć innowatorzy jest przetestowanie i walidacja rozwiązań na infrastrukturze Grupy.

Współpraca w programie TAURON Progres umożliwia zdobycie doświadczenia w pracy z rzeczywistą, funkcjonująca infrastrukturą energetyczną, czy klientami Grupy. Test oraz walidacja produktu w warunkach rzeczywistych to bezcenne doświadczenie dla firm rozwijających innowacyjne produkty.

W TAURONIE już od pewnego czasu realizowana jest idea podejścia do rozwoju i współpracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami generowanymi wewnątrz organizacji przez zespoły specjalistów zwana Open Innovation, którą charakteryzuje także otwartość na współpracę z otoczeniem zewnętrznym, w szczególności ze start-upami.

W TAURON Polska Energia Open Innovation to jednocześnie nazwa zespołu, który współpracuje z małymi, zwinnymi podmiotami i w ten sposób umożliwia spółkom Grupy pozyskanie innowacyjnych rozwiązań, które odpowiadają na wyzwania wskazane w Strategicznej Agendzie Badawczej.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl 

materiał prasowy

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.