Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Pesymizm najbardziej rośnie wśród małych przedsiębiorców

Blisko połowa przedsiębiorców patrzy w najbliższą przyszłość z niepokojem. Jednak najbardziej obawiają się jej małe firmy – wynika z badania Smartscope.

Fot. Pexels

Przez ostatnie lata firmy wierzyły w bogatą przyszłość. Jednak teraz zaczyna się to zmieniać. Jak wynika z najnowszego raportu Smartsocpe obecnie 53 proc. firm deklaruje negatywne nastawienie do prowadzenia biznesu w najbliższych miesiącach. Przed rokiem było o tym przekonanych 37 proc. respondentów. 41 proc. przedsiębiorstw pozytywnie ocenia perspektywy swojego biznesu, ale w 2018 r. ten odsetek wynosił 56 proc.

Pogorszenie nastroju widoczne jest przede wszystkim wśród małych przedsiębiorstw. Niemal 57 proc. z nich uważa, że będzie trudniej rozwijać biznes. W ubiegłym roku tak twierdziło 38 proc. firm. Optymistycznie o przyszłości wypowiada się 38 proc. małych firm, ale przed rokiem było ich 55 proc.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.