Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Pethelp pozyskał 2 mln zł. Chcą polepszyć jakość i długość życia zwierząt domowych

Niemal połowa Polaków posiada w domu zwierzę – wynika z badania Kantar Public. Jednak wielu z nich niejednokrotnie nie miało czasu, ale i pieniędzy na wizytę w gabinecie weterynaryjnym. Start-up Pethelp wyszedł na przeciw Pethelp tym osobom i ich czworonogom. Jego pomysłodawcy pozyskali właśnie w drugiej rundzie 2 mln zł na dalszy rozwój.

Pethelp pozyskał 2 mln zł; Fot. Shutterstock/ Nestor Rizhniak

Już niedługo w ofercie pracy będzie można znaleźć nie tylko prywatną opiekę medyczną dla siebie i członków swojej rodziny, ale również dla zwierząt. To za sprawą pomysłu polskiego start-upu Pethelp, który stworzył usługę abonamentów weterynaryjnych dla właścicieli psów i kotów. Twórcy zauważyli, że choć w wielu polskich domach mieszkają zwierzaki, to jednak często nie stać właścicieli na ich leczenie, czy też nie mają czasu, by udać się z nimi do gabinetu weterynaryjnego.  To też powoduje nadmierną liczbę koniecznych uśpień. Receptą, jak podkreślają pomysłodawcy ma być właśnie usługa start-upu Pethelp.

Poznaj historię Pethelp. „Do niedawna łączyliśmy start-up z etatem”

– Chcemy rozwijać Pethelp w Polsce i za granicą w dotychczasowej formie, ale również teleweterynarię, wspomaganą przez big data, gromadzoną na podstawie dotychczasowych wizyt oraz chorób zwierząt domowych. A to wszystko po to, aby móc opracować algorytmy, wychwytujące potencjalne symptomy chorób. To nasz sposób na wsparcie profilaktyki przeciwnowotworowej wśród psów i kotów. Misją naszego start-upu jest upowszechnianie profilaktyki naszych czworonożnych przyjaciół i poprawa jakości ich życia – komentuje Sławomir Wiatr, CEO Pethelp.

Satus Starter zainwestował 2 mln zł

Start-up Pethelp nowy rok zaczyna z prawdziwym przytupem, bowiem udało się im pozyskać 2 mln zł od funduszu Status Starter. Według zapowiedzi środki te mają zostać przeznaczone na rozwój spółki, w szczególności na prace IT (m.in. w zakresie teleweterynarii), CRM, rozwój aplikacji, pozyskanie klientów B2B oraz B2C, rozbudowę sieci partnerskiej lecznic oraz dalszy rozwój platformy grywalizacyjnej. Jednak inwestycja ta nie jest pierwszą, bowiem w kwietniu ubiegłego roku start-up pozyskał również 400 tys. zł z funduszu AgriTech Hub.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.