Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Start-up Luna pozyskał 2,5 mln dolarów

Coraz więcej biznesów wywodzi się z obszaru analityki danych. Jednym z nich jest start-up Luna, która pozyskała właśnie w rundzie seed 2,5 mln dolarów na dalszy rozwój. Jednocześnie ich rozwiązanie zostało określone jako jedno z 20 najbardziej przełomowych technologii na świecie.

Na zdjęciu Wojciech Daniło, współzałożyciel Luna-Lang

9 lat temu Wojciech Daniło i Marcin Kostrzewado stworzyli start-up Luna-Lang. Teraz na ten pomysł, twórcy pozyskali 2,5 mln dolarów od 5 funduszy VC oraz 5 inwestorów prywatnych. Stworzony przez nich system zapewnia dialog w czasie rzeczywistym pomiędzy zakodowanymi informacjami i obrazem w nieznanym dotychczas stopniu.

– Programy typu dataflow, pozwalające na wizualne budowanie grafów przepływu danych, od dawna odnoszą komercyjny sukces w różnych branżach, wliczając w to m.in. grafikę komputerową, projektowanie elektroniki, modelowanie systemów matematycznych, przetwarzanie dźwięku. Dotychczasowe systemy mają jednak wiele ograniczeń. Luna jest zupełnie inna. W rzeczywistości jest jedynym na świecie językiem programowania z podwójną reprezentacją – wizualną i tekstową. Została zaprojektowana w taki sposób, by była rozszerzalna i znajdowała zastosowanie w wielu dziedzinach. Jej uniwersalność  oraz łatwość jej wdrożenia, powoduje, że ma ona szansę stać się nowym standardem na rynku — mówi Marek Cieśla z start-upu Luna-Lang.

Pomysł polskich twórców został także dostrzeżony przez Singularity University, edukacyjny think-tank. Określili oni rozwiązanie start-upu Luna jako jedną z 20 najbardziej przełomowych technologii na świecie.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Ostasz 3 sty 2021 (02:37)

Urok osobisty Wojciecha z pewnością przyciągnął rzesze inwestorów.