PizzaPortal znika z rynku. „Proces będzie rozłożony w czasie”

PizzaPortal, jeden z największych konkurentów Pyszne.pl znika z polskiego rynku. Jest to konsekwencja przejęcia w sierpniu portalu przez hiszpański start-up Glovo. Jednak jak informują właściciele platformy, proces ten będzie rozłożony w czasie.

Glovo zastąpi PizzaPortal

W sierpniu 2019 roku platformę PizzaPortal zakupił od AmRestu za 35 mln euro hiszpański jednorożec Glovo.  Start-up dzięki temu przejął 100 proc. udziałów w platformie do zamawiania jedzenia. – Glovo rozwija się bardzo szybko i po sukcesie naszych poprzednich inwestycji kontynuujemy ekspansję na nowe rynki. Cieszymy się z umocnienia naszego strategicznego partnerstwa z AmRest wynikającego z zakupu PizzaPortal i jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie nam to stwarza. Mamy ambicję, by być liderem rynku i zapewniać naszym użytkownikom usługę najlepszej jakości. Chcemy również stworzyć dobre środowisko pracy dla naszych kurierów i zapewnić możliwości zysku partnerom – mówił ówcześnie Oscar Pierre, CEO Glovo.

Przejęcie platformy przyśpieszyło rozwój hiszpańskiej marki w Polsce. – Idea jest taka, by stopniowo migrować aktywa PizzaPortal do Glovo – mówił w wywiadzie dla Pulsu Biznesu Oscar Pierre. Dziś powoli staje się to faktem, o czym użytkownicy PizzaPortal zostali poinformowani mailowo. Jednak nie jest jeszcze znana data kiedy ten proces zostanie zakończony — PizzaPortal to rozpoznawalna marka i jeden z liderów na rynku, więc proces zniknięcia z rynku będzie rozłożony w czasie, więc nie podajemy konkretnej daty — poinformował dział prasowy Glovo. Jak dowiedział się portal MamBiznes.pl obecnie trwają rozmowy z właścicielami restauracji zarejestrowanych w bazie PizzaPortal, które dotyczą przejścia ich na platformę Glovo.

Glovo zajmuje się dostarczaniem żywności, artykuł spożywczych i produktów farmaceutycznych. Barceloński start-up swoje usługi świadczy już w Europie, Ameryce Łacińskiej i Afryce. Glovo ma obecnie ponad 1,8 mln aktywnych użytkowników każdego miesiąca. Firma działa w 288 miastach i 26 krajach. W ostatnim czasie uzyskał tytuł jednorożca, a więc został wyceniony na ponad miliard dolarów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*