Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polski start-up wygrał milion złotych w prestiżowym konkursie Chivas Venture 2019

Start-up z Dolnego Śląska zdobył dwie nagrody w prestiżowym konkursie Chivas Venture. W tegorocznej edycji po raz pierwszy reprezentacja Polski znalazła się na głównej scenie. Zdobywając dwie nagrody, które w sumie dały im wygraną w kwocie 250 tys. dolarów.

Fot. twitter.com/ChivasVenture

Syntoil stworzyło technologię, która pozwala przetworzyć zużyte opony na sadzę techniczną. Startup zajmuje się, produkcją i sprzedażą instalacji do przetwarzania zużytych opon i odpadów gumowych na komercyjne produkty. Sadza techniczna pozyskiwana z opon to element pasów przenośnikowych i taśmociągów w kopalniach, jest też składnikiem uszczelek i innych gumowych produktów, wykorzystuje się ją także w telefonach, laptopach, monitorach i deskach rozdzielczych samochodów. To rozwiązanie ma na celu ograniczenie odpadów i emisji dwutlenku węgla.

— Chivas Venture to jeden z najbardziej wymagających konkursów. Cały proces trwał ok 8 miesięcy, w tym 6 miesięcy było dosyć intensywnych. Szczegółowe due dilligence było robione przez Skoll Centere of Oxford, warsztaty w Conduit w Londynie i potem ćwierćfinały, półfinały i finały w Amsterdamie na The Next Web Conference — mówi Martyna Sztaba CEO Syntoil.

Prestiżowe nagrody

Polski startup zajął 2. miejsce w głosowaniu jury i 3. miejsce w głosowaniu publiczności online. Syntoil zgarnął dzięki temu wygraną w wysokości 250 tys. dolarów, co z pewnością umożliwi dalszy rozwój ich biznesu. Jednak wygrana w konkursie to nie tylko pieniądze Syntoil uzyskał global publicity, czyli dostęp do międzynarodowego networku przedsiębiorców.

W całym konkursie do rozdysponowania jest 1 mln dolarów. Uczestnicy, którzy biorą udział w globalnym finale, mają szansę wygrać część tej kwoty.

Pierwsze 100 tys. dolarów funduszu jest przyznawane przez społeczeństwo za pośrednictwem 3-tygodniowego głosowania online. Finalista z największą liczbą głosów otrzyma 50 tys. dolarów, pięciu kolejnych finalistów z najwyższą liczbą głosów otrzyma po 10 tys. dolarów.

Przeczytaj także historię sukcesu start-upu Syntoil

Pozostałe 900 tys. dolarów jest przydzielane przez sędziów w Global Final. 750 tys. dolarów jest rozdzielone pomiędzy 5 najlepszych finalistów w Wielkim Finale. 150 tys. dolarów jest rozdzielone pomiędzy 5 półfinalistów i 10 ćwierćfinalistów, którzy nie dostaną się do finału.

Program akceleratora to kolejna nagroda, która pomoże przedsiębiorcom wypracować swoje biznesowe umiejętności i uczyć się od ekspertów w tej dziedzinie.

Finaliści i ich projekty zostaną wymienieni na stronie internetowej Chivas Venture. Co pozwoli dotrzeć do milionów ludzi na całym świecie.

Niektóre kraje uczestniczące w konkursie mogą zaoferować dodatkowe nagrody. W ramach lokalnej działalności.

O konkursie Chivas Venture

Chivas Venture to coroczny konkurs na znalezienie i wsparcie najbardziej obiecujących start-upów, które wykorzystują biznes do rozwiązywania problemów społecznych oraz środowiskowych. Finał czwartej edycji Chivas Venture odbył się 9 maja w Amsterdamie. Marka Chivas wychodzi z założenia, że łączenie przynosi korzyści w życiu i w biznesie, że nie trzeba wybierać między zarabianiem pieniędzy, a zmienianiem świata na lepsze. Cztery lata trwania konkursu pozwoliło na wsparcie ok 100 start-upów.

Dwie nagrody w globalnej edycji Chivas Venture, to z całą pewnością wyzwanie i motywujące wydarzenie dla całej załogi Syntoil.

— Wygrana w konkursie ma pomóc w tym, aby proces został skomercjalizowany — dowiadujemy się od Martyny Sztaby CEO Syntoil.

Technologia, która pozwala ograniczyć szkodliwe dla zdrowia substancje, ogranicza odpady, a do tego pozwala uzyskać wartościowy surowiec, to pomysł na biznes, który jest potrzebny przede wszystkim ze względu na ochronę środowiska. Spośród finalistów z 20 krajów, główną nagrodę w wysokości 1 mln dolarów otrzymała firma Xilinat z Meksyku.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Joanna Leja

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.