Polski start-up zachwycił doradców IMB, Intela i Google

Produkt start-upu technologicznego Elastic Cloud Solutions otrzymał prestiżową nagrodą Nielsen Norman Design Award 2018. Stworzone przez niego, innowacyjne w skali światowej rozwiązanie do komunikacji wewnętrznej zostało wybrane jednym z 10 najlepszych na świecie. Doceniono m.in. wyjątkową intuicyjność i wykorzystanie najnowszych technologii, co przekłada się na efektywność i zaangażowanie pracowników oraz zwiększenie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw.

Fot. materiały prasowe

Firma consultingowa Nielsen Norman Group jest globalnym liderem consultingu i badań w zakresie użyteczności produktów cyfrowych. Don Norman, współzałożycieli firmy, jest uznawany za jednego z ojców sukcesu firmy Apple. Dzięki niemu, kultowe produkty z jabłuszkiem są bardzo intuicyjne i proste w użyciu. Do raportów i opracowań sporządzanych przez Nielsen Norman Group sięgają managerowie z największych światowych korporacji, szukając optymalnych rozwiązań dla swoich firm. Nagroda Nielsen Norman Design Award oznacza, że dany produkt jest doskonale zaprojektowany, nowoczesny i przede wszystkim zorientowany na użytkownika, a laureatów uznaje się za kreatorów nowych trendów w komunikacji wewnętrznej. Wśród zwycięzców tegorocznego rankingu znalazły się intranety używane przez takie firmy z grupy Fortune 500, jak: e-Bay, Delta Air Lines czy GSK.

W tym roku wśród 10 najlepszych intranetów w rankingu Nielsen Norman Design Award 2018 znalazł się produkt start-upu Elastic Cloud Solutions, objętego w listopadzie 2017 akceleracją przez prestiżowy program Startberry oraz MIT Enterprise Forum Poland. Nagrodzone rozwiązanie, Elastic Intranet, wdrożone zostało w firmie PKP Energetyka S.A., a nagroda oznacza, że pracownicy tej firmy korzystają z innowacyjnego w skali globalnej narzędzia.

„Sprawna komunikacja wewnętrzna jest jednym z kluczowych elementów budowania zaangażowania pracowników, szczególnie w spółce, która prowadzi działalność na terenie całej Polski. Wdrażając intranet postanowiliśmy postawić na nowatorskie rozwiązanie na rynku. Przyznana nagroda to dowód, że była to słuszna decyzja.” — zaznaczył Krzysztof Kiełmiński, Dyrektor Biura Komunikacji PKP Energetyka S.A.

„Elastic Intranet przyspiesza proces cyfrowej transformacji, pomagając firmom w tworzeniu miejsca pracy, które jest elastyczne, inteligentne i bezpieczne. Naszym zdaniem wdrażanie rozwiązań z zakresu cyfryzacji powinno dotyczyć w pierwszej kolejności pracowników i być ukierunkowane na usprawnienie komunikacji wewnętrznej. Nowoczesne rozwiązania przygotowane dla PKP Energetyka S.A. są tego doskonałym przykładem, dlatego bardzo cieszymy się z efektów współpracy i otrzymanej nagrody.” — dodał Łukasz Skłodowski, Chief Executive Officer Elastic Cloud Solutions.Elastic Cloud Solutions

Fot. materiały prasowe

Założyciele Elastic Cloud Solutions przez ostatnich kilka lat pracowali dla największych organizacji w Polsce i na świecie, pomagając im przy tworzeniu rozbudowanych rozwiązań z obszaru komunikacji wewnętrznej. Pozwoliło to firmie poznać najważniejsze problemy z jakimi borykają się duże organizacje, a następnie spakować wszystkie najlepsze praktyki w gotowy do wdrożenia, innowacyjny produkt. Ambicją start-upu jest stworzenie mobilnego, inteligentnego i w pełni cyfrowego miejsca pracy, które skutecznie usprawni zarządzanie komunikacją, wiedzą i zadaniami.

„Nasze produkty wprowadzają do środowiska pracy technologie dobrze już znane i wykorzystywane na rynku konsumenckim, jednak wciąż nowe w dużych organizacjach, takie jak urządzenia mobilne, IoT czy AI. Dzięki temu pracownicy mogą komunikować się i współpracować efektywniej, z dowolnego miejsca i urządzenia.”— tłumaczy Grzegorz Ciwoniuk, Chief Technology Officer Elastic Cloud Solutions.Elastic Cloud Solutions

Firma Elastic Cloud Solutions, mimo relatywnie krótkiej działalności na rynku już współpracuje z największymi polskimi firmami z branży energetycznej i finansowej. Została też wielokrotnie nagrodzona za swoją innowacyjność.

„Nagroda od Nielsen Norman Group to potwierdzenie, że nasze produkty wyprzedzają rozwiązania oferowane przez liderów z branży. Dlatego teraz jednym z naszych głównych celów jest szybka ekspansja zagraniczna.” — podsumowuje prezes firmy, Łukasz Skłodowski.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*