Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polskie start-upy pozyskują pieniądze od funduszy. Kolejny projekt dostał 3 mln dolarów zastrzyku gotówki

Neptune kończy miesiąc z 3 milionami dolarów w kieszeni. Tym razem projekt, który ma na celu zwiększyć liczbę udanych projektów, został wsparty przez konsorcjum złożone z kilku funduszy i aniołów biznesu. To kolejna inwestycja w nowym roku, po poprzednim, gdzie osiągnięto rekordowy poziom inwestycji VC. 

Powstały w 2017 roku start-up Neptune Ai zainteresował swoim pomysłem inwestorów. Twórcy tego biznesu zauważyli, że większość projektów data science kończy się niepowodzeniem. Jako ich główne źródło upatrywali w braku narzędzi do współpracy. Dlatego stworzyli oprogramowanie, które umożliwia śledzenie całego procesu eksperymentów, wizualizację rezultatów oraz dzielenie się spostrzeżeniami. Neptune współpracuję z Python’em i R, integruje się ze wszystkimi popularnymi framework’ami oraz narzędziami, jak Keras, TensorFlow, Scikit Learn, Pytroch oraz może być używany z dowolną chmurą lub systemami wewnętrznymi.

Jak mówią twórcy, którzy odpowiadają czym jest Neptune „Czym Github jest dla programistów, a HubSpot dla działu sprzedaży, tym Neptune jest dla data scientist’ów: intuicyjnym i łatwym w obsłudze narzędziem do współpracy, które sprawia, że informacje są klarowne i umożliwiają postęp”

Fot. Neptuan.AI

3 miliony dolarów od inwestorów

Teraz w pomysł Polaków uwierzyli inwestorzy. Wśród nich znaleźli się: fundusz btov Partner’s Digital Tech Fund, Private Investor Network wspólnie z TDJ Pitango Ventures oraz z niemieckim funduszem Rheingau Founders. Do rundy inwestycyjnej dołączyli także aniołowie biznesu, w tym Marek Cygan, Grzegorz Świrszcz i Mateusz Malinowski. Łącznie przekazali start-upowi 3 miliony dolarów (blisko 13 mln zł).

– Na tym etapie rozwoju firmy skupiamy się na dopracowaniu produktu i marki, wierząc, że specjaliści chętnie sięgną po narzędzie, które ułatwi im życie codzienne. Chcemy, żeby było dla nich jak najbardziej funkcjonalne i przydatne. Na tym zamierzamy się skupić w nadchodzących miesiącach – mówi Piotr Niedźwiedź CEO Neptune AI.

Rok 2019 był rekordowy pod względem inwestycji w polskie start-upy przez fundusze Venture Capital.  W sumie pula środków, które popłynęły do młodych spółek wyniosła w ubiegłym oku 1,26 mld zł, co oznacza sześciokrotny wzrost w porówaniu do dotychczas najlepszego roku 2017. Wtedy fundusze zainwestowały łącznie 214,8 mln zł – piszą autorzy raportu z PFR Ventures. Na rekordową pulę inwestycji w 2019 roku złożyło się 269 zrealizowanych transakcji. Aż 254 wejść kapitałowych dokonanych było przez polskie podmioty. Jednak jeśli przyjrzymy się wartości dokonanych transakcji to rodzime venture capital nie wygląda już tak dobrze, bowiem odpowiadają one tylko za 37 proc. wartości transakcji.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Vipero 1 lut 2020 (07:23)

Polski Startup na przestrzeni ostatnich 15 lat: Dobry i ciekawy Pomysł>Duże wsparcie>2 lata działalności>Bankructwo