Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Senuto wsparty kolejnymi milionami. Teraz ruszają w świat

Twórcy Senuto, czyli platformy, która codziennie zbiera i analizuje internetowe dane dotyczące ponad 7 mln domen, pozyskali wsparcie w wysokości 5,2 mln zł. Wśród inwestorów znalazł się m.in. współzałożyciel Pracuj.pl. Dzięki otrzymanym środkom start-up planuje wyjść z biznesem poza kraj.

Senuto pozyskał od inwestorów 5,7 mln zł; Fot. Materiały prasowe

Ich historia zaczęła się w 2015 roku i od tamtej pory liczba klientów stale się powiększa. Co więcej, w tym roku zajęli trzecie miejsce wśród najlepszych start-upów z Europy Środkowej i Wschodniej. Teraz za nimi udana runda inwestycyjna, dzięki której pozyskali 5,7 mln zł. Większą część tej kwoty wyłożył fundusz Aria Private Equity, bo aż 5,2 mln zł. Natomiast pozostałe 500 tys. zł dorzucili indywidualni inwestorzy – Maciej Noga (współzałożyciel Pracuj.pl) oraz Daniel Kaczmarek (twórca Paraloscurisos.com).

W Polsce Senuto odniosło bardzo duży sukces. Z ich rozwiązań korzysta ponad 900 firm i 14 tys. użytkowników w Polsce. Co więcej, cykliczne miesięczne przychody start-upu sięgają 300 tys. zł (przy zatrudnieniu sięgającym 20 pracowników). Jednak teraz twórcy zamierzają zrobić kolejny krok i wyjść z biznesem poza granice kraju. To właśnie na ten cel zostaną przeznaczone środki ze wspomnianej wcześniej rundy inwestycyjnej. W pierwszej kolejności pomysłodawcy planują sprawdzić zainteresowanie ich produktem na rynkach Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Chorwacji, Norwegii, Szwecji, Danii oraz Portugalii.

Poznaj historię start-upu Senuto

– W pierwszej kolejności skoncentrujemy się na rozwoju na rynkach europejskich. Środki z rundy pozwolą nam zbudować większy zespół, a także jeszcze bardziej rozwinąć naszą technologię. Ten rok zapowiada się bardzo intensywnie w każdym obszarze  – mówi Damian Sałkowski, CEO Senuto.

Jednak pozyskane środki w wysokości 5,7 mln zł nie są ich pierwszymi. W rundzie pre-seed początkowo wsparcie udzielili im aniołowie biznesu wspólnie z funduszem KnowledgeHub. Później z finansowaniem przyszedł fundusz bValue, który zaoferował 2 mln zł.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.