Pomysł na biznes: zamów gabinet stomatologiczny pod dom

Dostawa jedzenia, zakupów czy zamówienie opieki lekarskiej do domu nie dziwi już nikogo. Ten start-up postanowił wykorzystać widoczny trend tworząc dental truck. Mobilny gabinet pozwala na zapewnienie opieki dentystycznej w dowolnym miejscu.

Fot. www.lydiandental.com

 

Twórcą tej innowacji jest amerykański start-up Lydian Dental. Skonstruowali oni pojazd, będący przenośnym gabinetem stomatologicznym. Ma ona na celu pomóc mieszkańcom, przede wszystkim obszarów wiejskich w korzystaniu z opieki stomatologicznej.

Aby skorzystać z usługi wystarczy posiadać telefon komórkowy. Dzięki specjalnej aplikacji można zamówić taki gabinet pod dowolny adres. Dzięki czemu nie ma konieczności pokonywania znacznych odległości, aby rozwiązać swoje problemy stomatologiczne.

Szybki rozwój start-upu

Lydian ma obecnie około 3000 pacjentów i 300 subskrybentów, jednak na tym nie poprzestaje. W najbliższym czasie twórcy chcą podwoić te liczby, co wydaje się coraz bardziej prawdopodobne. Tym bardziej, że z usług start-upu korzystają już nie tylko prywatne osoby, ale również firmy, chcąc szybko rozwiązać problem np. z bólem zęba swojego pracownika.

Wedłu twórców Lydian Dental, start-up zarabia obecnie nie tylko na podstawowej usłudze stomatologicznej, ale również na wielu innych jak np. reklama produktów dentystycznych.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*