Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Pomysł na biznes: zamów gabinet stomatologiczny pod dom

Dostawa jedzenia, zakupów czy zamówienie opieki lekarskiej do domu nie dziwi już nikogo. Ten start-up postanowił wykorzystać widoczny trend tworząc dental truck. Mobilny gabinet pozwala na zapewnienie opieki dentystycznej w dowolnym miejscu.

Fot. www.lydiandental.com

 

Twórcą tej innowacji jest amerykański start-up Lydian Dental. Skonstruowali oni pojazd, będący przenośnym gabinetem stomatologicznym. Ma ona na celu pomóc mieszkańcom, przede wszystkim obszarów wiejskich w korzystaniu z opieki stomatologicznej.

Aby skorzystać z usługi wystarczy posiadać telefon komórkowy. Dzięki specjalnej aplikacji można zamówić taki gabinet pod dowolny adres. Dzięki czemu nie ma konieczności pokonywania znacznych odległości, aby rozwiązać swoje problemy stomatologiczne.

Szybki rozwój start-upu

Lydian ma obecnie około 3000 pacjentów i 300 subskrybentów, jednak na tym nie poprzestaje. W najbliższym czasie twórcy chcą podwoić te liczby, co wydaje się coraz bardziej prawdopodobne. Tym bardziej, że z usług start-upu korzystają już nie tylko prywatne osoby, ale również firmy, chcąc szybko rozwiązać problem np. z bólem zęba swojego pracownika.

Wedłu twórców Lydian Dental, start-up zarabia obecnie nie tylko na podstawowej usłudze stomatologicznej, ale również na wielu innych jak np. reklama produktów dentystycznych.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.