Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ponad 20 tys. zł dotacji na założenie firmy oraz 1600 zł świadczenia pomostowego

Zakończył się nabór biznesplanów w ramach II edycji programu „Grant na start”, w ramach którego osoby z pomysłem na biznes mogą pozyskać jednorazową dotację oraz wsparcie pomostowe wypłacane co miesiąc. Listę rankingową projektów, które przeszły pierwszy etap poznamy 12 listopada.

Fot. FORUM/ Pawel Sonnenburg

Inicjatywa Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego daje możliwość pozyskania środków na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Firma musi przetrwać na rynku co najmniej 12 miesięcy.

Bezzwrotne wsparcie na rozkręcenie własnego biznesu przeznaczone jest dla kilku grup, które myślą o własnej firmie na terenie województwa łódzkiego. W programie „Grant na start” mogą wziąć udział osoby bezrobotne po 30 roku życia, osoby w wieku powyżej 50 lat, kobiety, osoby niepełnosprawne oraz osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych. Uczestnicy, którzy zostaną wyłonieni przez organizatorów otrzymują wsparcie finansowe oraz biorą udział w szkoleniach pomagających przejść na swoje.

Dotacja na start i 1600 zł wsparcia pomostowego

Zainteresowani mogą otrzymać jednorazowy zastrzyk gotówki na pokrycie wydatków niezbędnych do uruchomienia działalności. Bezzwrotne wsparcie przyznawane przez ŁARR wynosi 23 050 zł. Z tej kwoty autor biznesplanu może pokryć wydatki wyszczególnione w złożonym biznesplanie, który uzyskał akceptację organizatorów programu. Oprócz jednorazowej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej beneficjent otrzymuje także wsparcie pomostowe. Z tego tytułu co miesiąc trafia na konto młodego przedsiębiorcy 1600 zł. Te pieniądze przeznaczone są na pokrycie bieżących wydatków wynikających z rozpoczęcia przygody z biznesem. Do takich należą składki płacone do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy zapłata za media. Oprócz wsparcia finansowego beneficjenci otrzymują także pakiet szkoleń z zakresu rejestracji i prowadzenia działalności gospodarczej oraz przygotowywania biznesplany.

27 letni Adam Tumiński, w przydomowym garażu stworzył ZIPPED – zamek, który pozwala na przerobienie butów sznurowanych na zasuwane zamkiem błyskawicznym. Polski wynalazek ułatwia i przyspiesza proces ściągania i zakładania butów, nie pozbawiając jednocześnie wyglądu i oryginalnego stylu noszonych butów. Istnieje możliwość dobrania odpowiedniej kolorystyki zamka, dzięki czemu w prosty sposób można odświeżyć swoje stare buty. Przeczytaj całą niezwykłą historię.

Obecnie trwa II edycja programu Grant na start, w której wyłonionych zostanie 32 projektów. 12 listopada zostanie ogłoszona lista biznesplanów, które z powodzeniem przeszły pierwszy etap rekrutacji. W pierwszej edycji zakończonej w październiku dofinansowanie otrzymały takie pomysły jak: wytwarzanie i montaż mebli, nauka gry na instrumentach, cukiernia, usługa autolawety, produkcja mydła naturalnego, nauka jazdy konnej czy wypożyczalnia sprzętu budowlanego. Osoby, które nie zdążyły na II edycję mogą wziąć jeszcze udział w trzecim rozdaniu.Komunikatów w tej sprawie oraz harmonogramu naboru oraz poszczególnych etapów należy szukać na stronie inicjatywy „Grant na start”.

Program Grant na start w pigułce:

– Cel: wsparcie w rozpoczęciu działalności gospodarczej

– Dotacja: jednorazowe wsparcie w kwocie 23050 zł

– Wsparcie pomostowe: przez 1 rok wypłacane 1600 zł miesięcznie

– Dla kogo: bezrobotni, osoby powyżej 50 roku życia, kobiety, osoby niepełnosprawne, osoby słabo wykształcone

– Miejsce prowadzenia działalności: osoby zamieszkujące województwo łódzkie

– Organizator: Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Christina 11 lis 2020 (08:44)

Witam bardzo fajny pomysl szczegolnie z ta dotacja co miesiac 1600 zl szkoda ze nie jestem z lodzi:(