Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Przemysł jest gotowy na wdrażanie innowacji

1 marca w Krakowskim Parku Technologicznym odbył się Demo Day kończący drugą edycję programu KPT ScaleUp. Wydarzenie poświęcone innowacjom dla przemysłu i smart city zgromadziło ponad 160 gości.

Foto: materiały prasowe

Swoje rozwiązania po 3 miesiącach pracy zaprezentowało 12 startupów. Wśród nich znajdują się zespoły tworzące m.in. autonomiczne hangary dla dronów, maszyny do obróbki profili okiennych, inteligentne oświetlenie, a nawet „allegro dla odpadów przemysłowych”.

Tworzenie innowacji w obszarze przemysłu jest oczywiście trudniejsze niż zaprojektowanie kolejnej aplikacji na smartfony, ale z kolei tutaj są zdecydowanie większe szanse na biznesowy sukces. Duże przedsiębiorstwa doceniają nieoczywiste rozwiązania proponowane przez startupy i są gotowe za nie płacić, czego przykłady obserwujemy w naszym programie

W tworzenie programu akceleracyjnego wspólnie z Krakowskim Parkiem Technologicznym zaangażowało się 13 dużych firm, w tym Kraków Airport, EC Grupa, ASTOR, Budimex, ES-SYSTEM, Fideltronik, Oknoplast, Protech, Radionika, Supersnow, Siemens, Syntaj i Woodward – mówi Bartosz Józefowski, koordynator KPT ScaleUp.

Dostęp do doświadczonych przedsiębiorstw, ich pomoc i możliwość prowadzenia testów w ich zakładach to zdecydowanie coś, czego nie da się znaleźć poza takim programem. Krakowski Park Technologiczny ma gęstą sieć wieloletnich relacji z przedsiębiorcami, którzy dzięki temu traktowali nas jako godnych zaufania. Właśnie takiego wsparcia potrzebowaliśmy na tym etapie rozwoju.

Kacper Adamowicz, założyciel firmy ZEME Technologies, tworzącej platformę do sprzedaży odpadów przemysłowych
Kolejny Demo Day zgromadził dziesiątki osób zarządzających firmami, funduszami inwestycyjnymi i instytucjami różnego szczebla. KPT zamierza kontynuować program w formule wzbogaconej o wnioski z zakończonego właśnie pilotażu.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Źródło: materiały prasowe

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.