Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Rusza nowy konkurs dla start-upów. Nagrodą jest blisko 40 tys. zł

SAS wspólnie z The Heart i Mastercard organizują konkurs Startup Cup powered by SAS. Uczestnicy turnieju powalczą o nagrodę główną w wysokości 10 tys. USD

Fot. Shutterstock/ rsooll

Dynamiczny rozwój branży bankowej i ubezpieczeniowej, rosnąca konkurencja, a tak naprawdę zmiana ekosystemu firm i instytucji oferujących usługi finansowe wymagają nieustanych innowacji w zakresie wykorzystania technologii, w tym zaawansowanej analityki. Małe firmy coraz śmielej wkraczają na ten rynek szukając wyróżników dla swojej oferty i walcząc o uwagę potencjalnych klientów. Niestety trudną do pokonania barierą okazują się być niewystarczające środki finansowe na rozwój technologii, w tym zakup odpowiednich licencji, brak odpowiedniego doświadczenia oraz bazy kontaktów.

Z naszych obserwacji wynika, że problemem, z którym borykają się startupy jest zmonetyzowanie swojego pomysłu. Dlatego chcemy pomóc młodym firmom, oferującym rozwiązania technologiczne z zakresu finansów, zapewniając dostęp do decydentów ze świata biznesu w Polsce i za granicą. Zmiany rynkowe i nowe regulacje dają szerokie możliwości w zakresie rozwoju innowacji. Jedną z szans dla młodych firm z obszaru fintech jest dyrektywa PSD2, która w odpowiedzi na postępującą cyfryzację, zapewnia klientom szereg udogodnień, między innymi dostęp do rachunków z wykorzystaniem API – tłumaczy Artur Fros, Senior Business Solution Manager w SAS Polska.

Harmonogram konkursu obejmuje 2 etapy. W pierwszej części wymagane jest przesłanie opisu rozwiązania i wyzwań biznesowych, które adresuje. Należy też wskazać, w jaki sposób startup planuje wykorzystać rozwiązania SAS do zbudowania swojego rozwiązania. Drugi etap to prezentacja pomysłu przed jury złożonym z przedstawicieli SAS i The Heart.

Zwycięzcy konkursu mogą liczyć nie tylko na atrakcyjną nagrodę finansową w wysokości 10 tysięcy USD, która pozwoli rozwinąć ich projekt, ale również wsparcie biznesowe, w tym dostęp do obecnych klientów SAS, którym będą mogli zaprezentować swoje pomysły podczas specjalnie zaaranżowanych spotkań. Ponadto organizator konkursu zobowiązuje się zapewnić startupom, które zajmą miejsca 1-3, darmowy dostęp do technologii SAS (w tym SAS Viya, SAS ESP, SAS Intelligent Decisioning) na okres 6 miesięcy. Istotnym wsparciem będzie również mentoring ze strony ekspertów SAS w postaci warsztatów oraz cotygodniowych konsultacji w okresie jednego miesiąca. Co więcej, trzy najlepsze startupy będą miały możliwość promowania swoich rozwiązań podczas lokalnego i globalnego wydarzenia organizowanego przez SAS.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

materiały prasowe

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.