Samozatrudnieni stracą świadczenie 500+? „I tak sobie radzą”

Osoby prowadzące jednoosobowe firmy mogą stracić świadczenie 500+. Taki pomysł pojawił się w resorcie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Fot. NBP

Samozatrudnieni niezależnie od dochodów mają takie samo prawo do pobierania świadczenia 500+ na swoje pociechy jak każda osoba fizyczna spełniająca wymagania programu. Jednak rząd szukający oszczędności na kolejne programy socjalne chce wykluczyć tą grupę z katalogu osób, którym przysługują pieniądze. Zdaniem autorów propozycji, która stanęła ostatnio na Radzie Ministrów samozatrudnieni w obecnej, dobrej sytuacji gospodarczej są grupą radzącą sobie bardzo dobrze. Nieoficjalnie z badań partii rządzącej wynika również, że właściciele jednoosobowych firm nie są elektoratem partii rządzącej. – Po co więc zasilać ich takim strumieniem pieniądza – słyszymy w otoczeniu resortu.

W tej chwili trwają prace nad takim rozwiązaniem. W kręgach rządowych mówi się, że projekt mógłby zostać zgłoszony przed świętami Wielkanocnymi, by zminimalizować ewentualny negatywny rozdźwięk. Czas pokaże czy samozatrudnieni pożegnają się z programem 500+. Jednak na szczęście to był tylko żart na prima aprilis:-)

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Olo

1 kwietnia 2019 Odpowiedz

Prima aprilis. Z tym że wszyscy samozatrudnieni sobie dobrze radzą.

Avatar

Paweł

1 kwietnia 2019 Odpowiedz

ale mi ciśnienie skoczyło. Już dzisiaj kawy nie muszę pić 😉

Avatar

Gość

1 kwietnia 2019 Odpowiedz

A co z pobieraniem 500+ przez polityków i tych których zarobki przekraczają kilka razy średnią krajową?

Avatar

Tom

1 kwietnia 2019 Odpowiedz

Dobre:) Do ostatniego zdania brzmiało to bardzo wiarygodnie.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*