Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Samozatrudnieni stracą świadczenie 500+? „I tak sobie radzą”

Osoby prowadzące jednoosobowe firmy mogą stracić świadczenie 500+. Taki pomysł pojawił się w resorcie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Fot. NBP

Samozatrudnieni niezależnie od dochodów mają takie samo prawo do pobierania świadczenia 500+ na swoje pociechy jak każda osoba fizyczna spełniająca wymagania programu. Jednak rząd szukający oszczędności na kolejne programy socjalne chce wykluczyć tą grupę z katalogu osób, którym przysługują pieniądze. Zdaniem autorów propozycji, która stanęła ostatnio na Radzie Ministrów samozatrudnieni w obecnej, dobrej sytuacji gospodarczej są grupą radzącą sobie bardzo dobrze. Nieoficjalnie z badań partii rządzącej wynika również, że właściciele jednoosobowych firm nie są elektoratem partii rządzącej. – Po co więc zasilać ich takim strumieniem pieniądza – słyszymy w otoczeniu resortu.

W tej chwili trwają prace nad takim rozwiązaniem. W kręgach rządowych mówi się, że projekt mógłby zostać zgłoszony przed świętami Wielkanocnymi, by zminimalizować ewentualny negatywny rozdźwięk. Czas pokaże czy samozatrudnieni pożegnają się z programem 500+. Jednak na szczęście to był tylko żart na prima aprilis:-)

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Tom 1 kwi 2019 (17:37)

Dobre:) Do ostatniego zdania brzmiało to bardzo wiarygodnie.