Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Seriale biznesowe, które warto obejrzeć w czasie kwarantanny

Za nami już ponad miesiąc, odkąd siedzimy w domach. To właśnie w tym czasie z wielką ochotą zaglądamy na platformy streamingowe czy też VOD, oglądając odcinek po odcinku nowych seriali. Dlatego postanowiliśmy zrobić zestawienie serialowych tytułów o tematyce biznesowej, które warto obejrzeć.

Seriale biznesowe

Seriale o tematyce biznesowej, które warto obejrzeć; Fot. Pexels

W ostatnim miesiącu platforma CDA osiągnęła prawdziwy skok liczby użytkowników. – Mamy więcej klientów na pakiet płatny – mówił przed kilkoma tygodniami Wolfgang Lasowski z CDA.pl. Jednak to nie jedyna platforma, która w tym czasie odnotowuje wzrosty. Nie powinno nas to tym bardziej dziwić, skoro większość czasu spędzamy w domu. Dlatego też przygotowaliśmy zestawienie seriali o tematyce biznesowej, które warto obejrzeć.

Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker

Jest to miniserial składający się z 4 odcinków, który opowiada o losach tytułowej Madam C.J. Walker, założycielki jednej z największych firm kosmetycznych. Jej historia rozpoczyna się jeszcze w drugiej połowie XIX w., gdy jako uboga praczka, spotyka na swej drodze Annie Turnbo Malone. Wtedy jeszcze nie miała pojęcia, że dzięki niej za kilka lat zostanie okrzyknięta pierwszą milionerką w USA. Jednak za nim do tego doszło, musiała przeciwstawić się nie tylko konkurencji, ale i całemu ówczesnemu społeczeństwu, który niezbyt przychylnie patrzył na biznes Afroamerykanki.

Dolina Krzemowa


To klasyk wśród seriali biznesowych. Składa się on z 6 sezonów, a miał swoją premierę 6 kwietnia 2014 r. Opowiada on o losach kilku bohaterów, którzy odnieśli bardzo duży sukces w dziedzinie nowych technologii. Jednak sposób zarządzania własną firmą okazał się nie tak prosty, jak przypuszczali. Serial dość dobrze obrazuje, że odnieść sukces w biznesie to jedno, a drugie to utrzymanie firmy na właściwych torach.

McMiliony

Serial dokumentalny, jakim jest „McMiliony” opowiada historię byłego policjanta, który przez ponad 10 lat czuwał nad prawidłowością organizowanej przez sieć McDonald’s loterii Monopoly. Przez ten czas potajemnie wykradł z niej 24 miliony dolarów. Przez ponad dekadę imperium restauracji fast foodowych rozdawało nagrody w ramach gry promocyjnej Monopoly, nie wiedząc, że losy z najwyższymi wygranymi zostały skradzione i sprzedane podstawionym zwycięzcom.

Billions


W serialu występują dwaj główni bohaterowie. Pierwszym z nich jest prokurator federalny Chuck Rhoades, drugim zaś popularny miliarder Bobby „Axe” Axelrod. W pewnym momencie swojej kariery Rhoades otrzymuje informację o zakazanych praktykach na rynkach finansowych, w które powiązany jest Axelrod.  Dlatego decyduje się na wytoczenie sprawy przeciwko popularnemu miliarderowi, co może stanowić przełom jego kariery. To jednocześnie niezwykle ryzykowna gra, gdyż potencjalnie wielka wygrana może zamienić się w równie spektakularną porażkę. W serialu ukazane zostało starcie dwóch silnych i przebiegłych osobowości, gdzie każdy z nich usiłuje ubiec i przechytrzyć przeciwnika

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Darek 18 kwi 2020 (06:55)

Dodał bym jeszcze jeden biznesowy serial, to Zero Zero Zero. Polecam