SonarHome pozyskał 5 mln zł na rozwój biznesu

Polski start-up SonarHome ma powody do radości, bowiem udało się im pozyskać kolejne 5 mln zł na rozwój nowego sposobu sprzedaży mieszkań. Zainwestowali w nich między innymi Maciej Noga i fundusz Ataraxy Ventures. Jednak to nie był ich pierwszy sukces w pozyskiwaniu środków. Łącznie zebrali już 8 mln zł.

Na zdjęciu Mateusz Romanowski

Od wielu lat rynek nieruchomości wypuszcza w świat wiele innowacyjnych pomysłów. Do nich z pewnością można zaliczyć rozwiązanie wypracowane przez start-up SonarHome. Jako pierwszy w Polsce umożliwia właścicielom mieszkań ich szybką i bezpieczną sprzedaż, w modelu iBuyingu. SonarHome sam kupuje nieruchomość, bezpośrednio od osób indywidualnych lub poprzez agentów, oferując cenę opartą o jej rynkową wartość, i od razu wypłaca sprzedającemu należność. Takie mieszkanie jest następnie sprzedawane dalej – na wolnym rynku lub bezpośrednio do inwestorów instytucjonalnych.

Na początku tego roku twórcom start-upu na swój pomysł pozyskali 3 mln zł w rundzie pre-seed, której przewodził fundusz Market One Capital. Wziął w niej udział także Maciej Noga oraz m.in. współzałożyciele Brainly i fundusz Kingstone Capital Partners, inwestujący w firmy proptech. Dzięki pozyskanym środkom mogli oni rozwinąć swoją technologię, ale także pozyskać nowych klientów. Kolejne wsparcie okazało się jeszcze większe, które wyniosło 5 mln zł. W inwestycję zaangażował się m.in. Maciej Noga i fundusz Ataraxy Ventures. Pozyskane środki pomogą w rozwoju działalności spółki w modelu iBuyingu.

Pozyskany kapitał będzie stale wykorzystywany do nabywania nieruchomości i pozwoli nam zaoferować usługi większej liczbie sprzedających mieszkania – mówi Mateusz Romanowski, założyciel i CEO SonarHome.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*