Start-up Cashy pozyskał 4 mln zł

Fintech Cashy, który stworzył elektroniczną platformę do rozliczania faktur między kupującymi a dostawcami z opcją rabatu za wcześniejszą płatność, pozyskał pierwszą rundę finansową w wysokości 4 mln zł. W spółkę zainwestowały fundusze SPINAKER Alfa oraz KnowledgeHub Starter. Umowa inwestycyjna przewiduje, że ostateczna kwota dofinansowania będzie dostosowana do bieżących potrzeb spółki.

Fot. materiały prasowe

Platforma Cashy to narzędzie dla dużych i średnich firm pomagające w utrzymaniu płynności finansowej ich dostawców. Dzięki Cashy kupujący spłacają wcześniej faktury i zarabiają na rabacie.

Pozyskane w rundzie środki pozwolą na dalszy rozwój platformy. Planowane jest wdrożenie technologii machine learning, celem efektywnego profilowania firm i dopasowania cen usługi, a także digitalizacji dokumentów handlowych i towarzyszących im procesów. Ponadto spółka chce ubiegać się o licencję instytucji płatniczej w celu implementacji rozwiązań dostępnych po wdrożeniu dyrektywy PSD II, a w szczególności automatyzacji płatności klientów korzystających z platformy.

„Firmy potrzebują rozwiązań usprawniających obsługę łańcucha dostaw, szczególnie, gdy zatory płatnicze są jednym z głównych hamulców rozwoju gospodarki. W Polsce jest blisko 300 mld wolnych środków zamrożonych na lokatach przedsiębiorstw, a średnie terminy płatności faktur przekraczają 30 dni. Co więcej, to opóźnienia płatności były bezpośrednią przyczyną ok. 40% przypadków upadłości firm w 2018 roku. Biorąc pod uwagę te fakty, w naszej ocenie, małe przedsiębiorstwa potrzebują alternatyw do drogich usług takich jak mikrofaktoring, czy pożyczek „chwilówek”. Cashy zaspokaja tę potrzebę, ponieważ oferuje tańsze i elastyczne finansowanie pochodzące z nadwyżek finansowych ich większych kontrahentów.” – mówi Jakub Wrede, CEO Cashy.

„Widzimy duży potencjał związany z digitalizacją procesów biznesowych dużych i średnich firm, a także wiele synergii z ofertą bankową i faktoringową. Co ciekawe jest to prawdopodobnie jedna z pierwszych inwestycji łącząca finansowanie typu Bridge Alfa oraz PFR Starter. To niewątpliwie szansa aby sprostać potrzebom wzrastającej spółki, zarówno w obszarze produktu, rozwoju usług, skalowania działalności, co dotyczyć powinno wielu atrakcyjnych, startujących przedsięwzięć na polskim rynku.” – komentuje Andrzej Żurawski, Członek Zarządu SPINAKER alfa

Poznaj historię start-upu Cashy na MamBiznes.pl

„Dzięki zaangażowaniu dwóch funduszy platforma Cashy ma zapewnione znaczące finansowanie, co gwarantuje silne wejście w rynek i wzrost. Jednocześnie doświadczony, kilkuosobowy zespół stojący za Cashy jest w naszej ocenie gwarancją sukcesu tego projektu.” – dodaje Krzysztof Pudlak, Partner Zarządzający KnowledgeHub Starter.

O Cashy

Cashy to elektroniczna platforma do rozliczania faktur między kupującymi a dostawcami. Dostawcy nie muszą wystawiać faktur korygujących do transakcji. Cashy pozwala kupującym zarobić na uzyskanym rabacie nawet 10 razy więcej niż na lokatach bankowych, a dostawcom poprawia płynność.

Cashy zostało założone przez trzech managerów związanych uprzednio z ING Bankiem Śląskim. Jakub Wrede ma 15 lat doświadczenia na rynku bankowym, w szczególności w zakresie produktów finansowania handlu i faktoringu. Kamil Pachuta  jest ekspertem ds. informatyzacji instytucji finansowych, a Edyta Musielak, wcześniej związana z platformą Aleo, od lat doradza przedsiębiorstwom w obszarze optymalizacji łańcucha dostaw. W 2018 roku Cashy wygrało akcelerator #Warsaw_Booster’18, zorganizowany przez m. st. Warszawa i Youth Business Poland.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

materiały prasowe

Komentarze

Avatar

Agnieszka_11

11 października 2019 Odpowiedz

Super, gratulacje! 🙂

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*