10 startupów w Pałacu Prezydenckim. Zgłoszenia do jutra

Już 14 marca startupy po raz drugi spotkają się w Pałacu Prezydenckim z Głową Państwa, największymi polskimi przedsiębiorcami, inwestorami i aniołami biznesu. Tym razem w ramach projektu “Startupy w Pałacu” Fundacja Startup Poland zaprezentuje w Sali Kolumnowej 10 projektów B2B. Rekrutacja startupów trwa do 15 lutego przez dostępny na stronie Startup Poland formularz zgłoszeniowy.

Dwie trzecie polskich startupów oferuje produkty, które rozwiązują problemy firm (jak wynika z badania Polskie Startupy 2016). Bardzo często w nowatorski sposób usprawniają procesy wewnątrz przedsiębiorstw, automatyzują pracę działów marketingu i sprzedaży, czy wzbogacają oferowane przez duże firm usługi. Coraz bardziej oczywisty na globalnym rynku staje się fakt, że to nie wewnątrz dużych firm, a poza nimi – w startupach, powstają najbardziej innowacyjne odpowiedzi na wyzwania współczesnego biznesu.

Dlatego druga odsłona wydarzenia “Startupy w Pałacu” poświęcona jest właśnie rozwiązaniom dla biznesu. Chcemy pokazać polskim przedsiębiorcom, że rynek startupów w Polsce oferuje bardzo szeroki wachlarz rozwiązań, które mogą zagwarantować lepsze wyniki lub popchnąć tradycyjne biznesy na zupełnie nowe tory. Tym wydarzeniem chcemy również zachęcić inwestorów i aniołów biznesu do tego, by śmielej lokowali kapitał w innowacyjnych startupach.

“Startupy w Pałacu B2B” to nie tylko show

Kulminacją wydarzenia “Startupy w Pałacu B2B” będą czterominutowe wystąpienia (tzw. “pitch”) każdego z dziesięciu finałowych startupów przed Głową Państwa, przedstawicielami największych przedsiębiorstw z całego kraju, instytucji publicznych, inwestorów venture capital oraz aniołów biznesu. Czasu na prezentacje jest niewiele, za to emocji nie brakuje. Aby przedstawiciele startupów nie dali się tremie i jak najlepiej wykorzystali czas na scenie, uczestnicy przechodzą profesjonalne  warsztaty z pitchu inwestorskiego.

Sama prezentacja w Sali Kolumnowej będzie wstępem do najważniejszej, choć bardziej kameralnej części wydarzenia, którą jest możliwość rozmowy w cztery oczy z potencjalnymi partnerami biznesowymi i inwestorami w nieoficjalnej części spotkania. To tutaj startupy nawiązują relacje, które – tak jak we wrześniowej odsłonie  “Startupów w Pałacu” – mogą zaowocować konkretną współpracą.

Każdy z dziesięciu startupów zostanie też wyróżniony przez Prezydenta RP specjalnym “paszportem”, który uprawnia do udziału w oficjalnej wizycie gospodarczej. Uczestnicy wrześniowych “Startupów w Pałacu” (Migam.org, Photon, FlyTech UAV,  VoicePin, Reality Games, Nano Sanguis, Kontakt.io, Elmodis i SatAgro, NexBio) jak dotąd spotykali się w ramach takich wizyt z potencjalnymi partnerami na rynku szwajcarskim, szwedzkim i izraelskim.

Jak wybieramy projekty do “Startupów w Pałacu B2B”?

W marcowch “Startupach w Pałacu B2B” mogą wziąć udział startupy, które oferują produkty lub usługi dla biznesu, istnieją na rynku nie dłużej niż pięć lat i posiadają przynajmniej gotowy prototyp oraz model biznesowy.

Zgłoszenia do “Startupów w Pałacu B2B” Fundacja Startup Poland zbiera dwoma kanałami:-> bezpośrednio przez formularz zgłoszeniowy, -> przez nominację przedstawiciela wymienionych niżej organizacji zaproszonych do udziału w rekrutacji projektów (każdy przedstawiciel ma możliwość rekomendowania dwóch projektów, a zgłoszenie z nominacji otrzymuje dodatkowe 0,5 głosu):

Startup Hub PolandCampus WarsawPolska PrzedsiębiorczaBusiness LinkBitspirationInfoshareImpact CEEWolves SummitMIT Enterprise ForumAmbasadorzy Startup Poland w regionach

Następnie, Rada Fundacji oraz Rada Programowa Fundacji Startup Poland w wyniku głosowania wytypuje 30 projektów. Z nich finałową dziesiątkę wybierze Kancelaria Prezydenta RP wraz z Zarządem Fundacji Nazwy startupów, które wystąpią w marcu w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego poznamy już 28 lutego.