Jeden z regionów Chin zainteresowany strategiczną współpracą z Polską

Jeden z najszybciej rozwijających się regionów Chin – bogata w surowce naturalne Mongolia Wewnętrzna – zainteresowana jest strategiczną współpracą z Polską. Do inwestowania w naszym kraju władze regionu przekonywał szef Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Stanisław Majman.

Mongolia Wewnętrzna kusi inwestorów z całych Chin i ze świata potencjałem rozwoju. Firmy z tego regionu także szukają możliwości zaistnienia na zagranicznych rynkach – przekonuje prezes PAlilZ. Uzgodniliśmy z gubernatorem Mongolii Wewnętrznej, że tym ich pierwszym przyczółkiem do ekspansji w Europie będzie Polska – mówi Majman.

W najbliższych miesiącach misja gospodarcza największych firm z Mongolii Wewnętrznej wraz z władzami regionu przyjechać ma do Polski. W ciągu ostatniego roku stosunki polsko-chińskie nabrały tempa, dzięki intensywnym spotkaniom polityków z obydwu państw. Majman uważa, że przyszedł czas, aby wykorzystać potencjał współpracy. Nie mamy szans oczywiście, żeby stać się takim partnerem chińskim jak Niemcy, czy jakikolwiek z wielkich krajów Zachodu, natomiast mamy szansę stać się największym partnerem Chin w naszym regionie i o to się staramy – mówi Polskiemu Radiu szef PAIiIZ.

W ubiegłym tygodniu do współpracy z polskimi portami i przewoźnikami cargo zachęcał w Chinach minister transportu Sławomir Nowak.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz/moc

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*