LaunchIT – pierwsze otwarte badanie e-biznesu

Wystartował LaunchIT 2008 – pierwsze otwarte badanie e-biznesu organizowane przez Business Angel Seedfund – inwestycyjny fundusz zalążkowy aniołów biznesu. Pod adresem launchit.seedfund.pl jest już dostępny kwestionariusz dla e-przedsiębiorców oraz osób zainteresowanych e-biznesem. Pod adresem launchit.seedfund.pl pojawił się właśnie formularz udziału w badaniu LaunchIT 2008.

Celem projektu organizowanego przez Business Angel Seedfund (www.seedfund.pl) jest zbadanie postaw i opinii osób związanych z e-biznesem. Wynikiem projektu ma być również identyfikacja barier w relacjach z inwestorami, określenie szans rozwoju polskich start-upów. Udostępniona dziś ankieta będzie otwarta do końca października b.r. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich zainteresowanych e-biznesem – udział w projekcie polega na odpowiedzi na kilkanaście pytań. Każdy uczestnik otrzyma szczegółowe wyniki.

„O twórcach innowacyjnych firm internetowych jest głośno tylko przy okazji spektakularnych sukcesów nowych start-upów, najciekawszych serwisów. Na co dzień pozostają w cieniu. Brakuje informacji na temat ich oczekiwań, specyficznych potrzeb, obaw związanych np. ze współpracą z inwestorami” – komentuje Tomasz Woźniak, członek zarządu Business Angel Seedfund odpowiedzialny za inwestycje w projekty internetowe – „Zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie. Mamy nadzieję, że da nam wiedzę na temat kondycji i nastrojów polskiej sceny e-biznesowej”

Ankieta jest pierwszą częścią projektu. W drugiej fazie, w listopadzie b.r. zostaną zaprezentowane jego szczegółowe wyniki. Patronami projektu są serwisy Wirtualna Polska (www.wp.pl), GoldenLine (www.goldenline.pl), Bankier.pl (www.bankier.pl), Wirtualne Media (www.wirtualnemedia.pl), Kariera.com.pl (www.kariera.com.pl), Startups.pl (www.startups.pl)oraz blogi Netto.blox.pl (netto.blox.pl) i Mediafun.pl (blog.mediafun.pl).

Business Angel Seedfund Sp. z o.o. (www.seedfund.pl) jest pierwszym w Polsce funduszem zalążkowym stworzonym przez aniołów biznesu. Wśród założycieli Business Angel Seedfund są m.in. Maciej Grabski (współzałożyciel Wirtualnej Polski), Jędrzej Wittchen (Wittchen S.A.), Maciej Duda (PKM DUDA), Jacek Kawalec (współzałożyciel Wirtualnej Polski). Business Angel Seedfund współpracuje z Lewiatan Business Angels, Oxford Innovation (OXIN) i Oxford Investment Opportunity Network (OION). Fundusz uzyskał też wsparcie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu wsparcia funduszy kapitału zalążkowego. Dotychczas Business Angel Seedfund dokonał inwestycji m.in. w: Screen Network – system do zarządzania treścią multimedialną w punktach sprzedaży (POS TV) oraz Polymem – spółkę rozwijającą i produkującą membrany polipropylenowe do mikrofiltracji, projektującą systemy do mikro- ultra- i nanofiltracji oraz odwróconej osmozy założoną przez pracowników naukowych Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*