Powstanie Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości

Na mocy porozumienia, które 9 kwietnia 2009 roku Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni otrzyma kwotę 52 469 180,85 zł. Przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 dofinansowanie zostanie przeznaczone na utworzenie Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości, w ramach czwartego etapu rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości będzie służyć społeczności Regionu Pomorskiego, oferując narzędzia dla intensyfikacji istniejących i tworzenia nowych, efektywnych więzi pomiędzy nauką, biznesem i kulturą.

W ramach Centrum powstanie Akademicka Przestrzeń Innowacyjności i Przedsiębiorczości, Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe Zaawansowanych Technologii, Centrum Wzornictwa i Wystaw oraz Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej.

Nowe, futurystyczne obiekty Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, a w nich biura, pracownie i laboratoria oraz całkiem nowe aktywności na rzecz innowacji, zostaną otwarte w 2012 roku.

Szukasz kapitału?

Źródło: PolskaLokalna.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*