Studenci przetestują swoje pomysły w nowym inkubatorze

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego będą mieli szansę na przekształcenie swoich pomysłów w praktyczne rozwiązania w specjalnie przygotowanym do tego miejscu na uczelni. Uniwersytet Warszawski zainaugurował dzisiaj działania swojego Inkubatora.

Jacek Sztolcman kierownik Inkubatora UW wyjaśnia, że Inkubator to przestrzeń inicjatyw i projektów studenckich. Chcemy, żeby studenci, którzy tutaj przychodzą mogli realizować pomysły – mówi Jacek Sztolcman. Jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły, jesteśmy jednostką ogólnouniwersytecką więc mamy ofertę i dla humanistów, i dla fizyków i dla biologów, i dla nauk ścisłych – mówi kierownik.

Inkubator oferuje opiekę mentorską zespołu, nowoczesne miejsce do pracy oraz wsparcie finansowe poprzez udzielanie mikrograntów. Z jego oferty mogą korzystać studenci, doktoranci i pracownicy UW.

Rektor UW prof. Marcin Pałys mówi, że Inkubator oferuje możliwości, których wcześniej nie było. Tu jest okazja, żeby spróbować, podyskutować z ludźmi, wykorzystać sprzęt, wykorzystać miejsce i zobaczyć, czy to co chodzi człowiekowi po głowie warte jest, żeby zamienić to w jakieś przedsięwzięcie – mówi prof. Marcin Pałys.

Inkubator UW jest częścią Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii, wspierającego młodych naukowców w procesie komercjalizacji.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram/jj

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*