Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Szukasz pierwszej pracy w USA? Zacznij w tych miastach

W obecnej sytuacji na rynku pracy znalezienie pracy osobie bez doświadczenia nie przyjdzie łatwo, nie tylko w Polsce – z podobnymi problemami borykają się również młodzi Amerykanie. Warto więc przyjrzeć się miastom w USA, w których najlepiej rozpocząć zawodową karierę.

Ranking miast, w których warto rozpocząć karierę, opublikował serwis wallethub.com. Najlepsze miasta na start zawodowej kariery wybrano spośród 150 największych miast w USA m.in. na podstawie wskaźników zadowolenia z życia mieszkańców danych miast, możliwości zawodowych, a także liczby miejsc, w których można spędzać czas po pracy i wysokości czynszu za mieszkania.

Waszyngton

Według wallethub.com najlepszym miejscem w USA na początek kariery jest stolica  Stanów Zjednoczonych. Miasto znalazło się na wysokim trzecim miejscu zarówno w kategorii jakości  życia, jak i możliwości zawodowych. Oczywiście w Dystrykcie Kolumbii koncentruje się życie polityczne całego kraju, co daje dodatkowe możliwości osobom zainteresowanym tą ścieżką kariery.

Denver

Stolica stanu Kolorado była pierwotnie wielkim ośrodkiem górnictwa metali szlachetnych, dziś dzięki niskiej stopie bezrobocia (6,4%) i stosunkowo niskim czynszom (ok. 750 dolarów, dla porównania w Waszyngtonie dwukrotnie więcej) przyciąga młode osoby. Pod względem udziału liczby mieszkańców w wieku 25-34 Denver to dziewiąte miasto w całym kraju. Mieszkając w Denver nie będą się nudzić fani sportu – właśnie tutaj rozgrywają swoje mecze drużyny Nuggets (liga NBA), Broncos (liga futbolu amerykańskiego), Colorado Avalanche (liga NHL), Colorado Rockets (liga baseballa) oraz Colorado Rapids (liga piłki nożnej).

Irving

Na trzecim miejscu znalazło się stosunkowo nieduże (225 tys. mieszkańców) miasto w Teksasie. Mieszkańców przyciągają niski czynsz (850 dolarów) oraz duże możliwości zawodowe (2. miejsce w rankingu). W Irving swoją siedzibę ma jedna z największych firm  na świecie, paliwowy ExxonMobil.

Seattle

Miasto na zachodnim wybrzeżu USA to ważne centrum handlu morskiego. Seattle to miasto ludzi wykształconych – jest trzecią amerykańską metropolią pod względem udziału mieszkańców z wyższym wykształceniem. W mieście unosi się duch przedsiębiorczości – przez wiele lat działał tutaj potentat przemysłu lotniczego Boeing, tutaj „narodziły” się takie firmy jak Starbucks, czy Amazon, a pół godziny drogi ze Seattle znajduje się siedziba Microsoftu w Redmond.

Minneapolis

Stolica chłodnego stanu Minnesota (leży na północy USA), podobnie jak Denver, przyciąga młode osoby. Powód? Wysoka jakość życia oraz niska stopa bezrobocia (poniżej 5%). Minneapolis to ważny ośrodek naukowy, akademicki i kulturalny w tej części USA. Z Minneapolis łatwo uciec od zgiełku miasta – nie bez powodu nazywane jest bowiem „miastem jezior”. Co ciekawe, jednym z miast partnerskich tego miasta jest Lublin.

Na 6. miejscu znalazło się San Francisco – mogą tu odstraszać najwyższe w USA opłaty za mieszkanie, choć z drugiej strony rozpoczynający karierę zawodową mogą liczyć tu na wysokie zarobki. Szybko rozwija się siódma na liście stolica stanu Teksas, Austin – jest to trzecie w Stanach miasto pod względem wzrostu liczby mieszkańców. W pierwszej dziesiątce znalazły się też takie miasta jak Dallas, Houston (stan Teksas) oraz Charlotte (Północna Karolina).

Według rankingu pod względem jakości życia najlepszym miastem jest Atlanta (stan Georgia), a największe szanse zawodowe daje Aurora (położona blisko Denver). Dopiero na 29. miejscu znalazł się Nowy Jork, a na 34. Los Angeles – miasto aniołów daje w zamian najwięcej spośród miast w USA miejsc do spędzania wolnego czasu. Miasto polskiej polonii w Stanach – Chicago – znalazło się na 54. miejscu w rankingu.

/ml

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.