ZUS dba o swoich pracowników. Zamówi catering za 565 tys. zł

Zakład Ubezpieczeń Społecznych mimo trudnej sytuacji finansowej nie zamierza zaciskać pasa. Jego szczecińsko oddział zamówił dla swojego personelu darmowe jedzenie – informuje portal zus.pox.pl. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie łączna kwota oraz koszt pojedynczego posiłku. Kilka dni temu informowaliśmy o szkoleniach dla płatników organizowanych przez Zakłada Ubezpieczeń na Sycylii i Florydzie. Krok dalej poszedł szczeciński oddział ZUS-u, który ogłosił przetarg na obsługę gastronomiczną urzędu. Zgodnie z wytycznymi catering dla urzędników instytucji zawierać ma 12500 zestawów. Każdy z nich składać się ma ze śniadania, obiadu i kolacji. Całkowita wartość gastronomicznych usług za pieniądze podatnika ma wynieść 565 tys. zł netto. Średni koszt wyżywienia pojedynczego urzędnika szacowany jest na 55,60 zł – szacuje zus.pox.pl. Dla porównania dzienny koszt posiłków dla chorych w szpitalu wynosi 9 zł.

Przetargowe hity

Zamówienie usług gastronomicznych to nie pierwszy przypadek, który budzi co najmniej zdziwienie. Niedawno warszawski oddział ZUS ogłosił zapotrzebowanie na 2750 ton papieru. Dokładnie 1,1 mln ryz papieru przeznaczonych miało być na funkcjonowanie przez 1,5 roku. To oznacza, że w tym okresie zakład każdego dnia musiałby zużyć 1,5 mln arkuszy A4.

Z kolei rok temu wrzawę wywołał przetarg na wynajem 2 limuzyn. Okres świadczenia usługi określony był 4 lata, a jego łączna wartość oszacowana na 134 tys. euro(około 550 tys. zł). Najciekawsze były jednak kryteria określone przez instytucję. Według organizatorów przetargu optymalna limuzyna musiała mieć co najmniej 4,82 metra długości i co najmniej 1,80 metra szerokości bez lusterek bocznych. Taki warunek powodował, że pole wyboru zostało mocno ograniczone. Wystarczy wspomnieć, że model Volkswagen Passat liczy 4,77 metra a Toyota Avensis jest jeszcze krótsza. Oczekiwaną długość spełniały natomiast Jaguar XF (o długości 4,96 metra), BMW serii 7 (o długości 5,07 metra), czy też Bentley Continental (o długości 5,29 metra).

– Przedsiębiorca otrzymuje z ZUS 1350 zł emerytury „na rękę”

– ZUS organizuje szkolenia… na Florydzie

GM

Komentarze

master85

1 października 2015 Odpowiedz

Ch.. Dupa i kamieni Kupa!!!! nóż się w kieszeni otwiera!!!!!

dthaeth

1 października 2015 Odpowiedz

Nie zapomnijcie terminowo i w pełnej wysokości zapłacić składek ZUS i innych podatków, opłat i danin publicznych. Władza ma potrzeby i patriotyczny obowiązek nakazuje je wam zaspokajać!

gość

1 października 2015 Odpowiedz

I dlatego cała grupa złodziei spod znaków PZPR/SLD i UD/UW/KLD/PO i ZSL/PSL – pod ścianę jak Caucescu w 1989r. lub na latarnię jak na Węgrzech w 1956r. – to jedyne możliwe rozliczenie złodziei. Inaczej zawsze „uciekną” od odpowiedzialności!!!

gut

1 października 2015 Odpowiedz

dlaczego prokuratura nic z tym nie robi?

wwrrrr

1 października 2015 Odpowiedz

@gut prokuratura jest z tego samego rozdania politycznego co władze w ZUS. Dla mnie to zwykłe skruwysyny

leon

1 października 2015 Odpowiedz

Gdzie jest kontrola NIK.

emeryt

1 października 2015 Odpowiedz

podniesc wiek emerutalny dla Kowlaskiego do 70 lat prowqadzacym dzialalnosc podniesc składeczki

E4TRF

1 października 2015 Odpowiedz

Przetarg i kwoty dotyczą wyżywienia w czasie szkolenia dla pracowników/delegatów z oddziałów ZUS z całego kraju, sięgajcie do źródła a nie powielacie nieprawdziwe informacje!

KWW GRZEGORZ BRAUNA

1 października 2015 Odpowiedz

jedna sitwa druga kryje okraglystol jedna wielka rodizna postkomuchow!!!!!!

2015 aws uw i pzpr!!!!! i nikt nei chce likwidacji zus!!!!!

j23

1 października 2015 Odpowiedz

Skandal,kpienie z podatników,banda bezkarych darmozjadów przejada nasze składki-zyjąc ponad stan kosztem społeczeństwa,które ich rozliczy na ulicach

wingmaker

1 października 2015 Odpowiedz

zus to współczesna instytucja masowej eksterminacji Polaków, dowodów jest aż nadto

wolf

1 października 2015 Odpowiedz

rzygac sie chce na ten jebany kraj

sdfsdf

1 października 2015 Odpowiedz

no i co z tego ? możemy sobie tylko poprzeklinać w domu…bo nikt z nimi nic nie zrobi, nie pociągnie do odpowiedzialności a tym bardziej nie wsadzi za kraty !..w takim kraju żyjemy że nic nie możemy…biedny kraj dla mieszkańców…bogaty dla urzędników i rządu !!!

obywatel wkurwiony jak chuj

1 października 2015 Odpowiedz

a ja kurwa w pracy codziennie wpieprzam kanapki i czasem jakąs sałatkę która sobie sam musze zrobić i sam za nią zapłacić…a te skurwysyny nieroby jedzą obiady za naszą kasę …a na emerytury nie ma !!! ooojj kończy się cierpliwość narodu…jak pierdolnie to ino roz !

D8NFW

1 października 2015 Odpowiedz

powiem tak, jak się czyta takie rzeczy, to ma się chęć przenieść firmę do innego kraju i tam płacić podatki 🙁

Je-ZUS

1 października 2015 Odpowiedz

Mi ZUS przy zarobkach ponat 5 tys brutto naliczył emeryture 970zl. I to pod warunkiem że kolejne 32 lata bede przynajmniej tyle zarabiał

m cvb

1 października 2015 Odpowiedz

Co na to Urząd Skabowy? Siedzi cicho bo sam podjada za publiczne pieniądze.

Ttt

2 października 2015 Odpowiedz

Działalność w szarej strefie twoim obowiązkiem. Czas zagłodzić tę nienażartą socjalistyczną hydre.

qvist

2 października 2015 Odpowiedz

a mogliby uzyc http://lunchroom.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*