Zbankrutowała feministyczna restauracja, w której mężczyźni płacili więcej

Feministyczny lokal nie przetrwał rynkowej próby. Miejsce, w którym mężczyźni płacili więcej niż kobiety zostanie za kilka dni zamknięte.

Feministyczny lokal wkrótce zostanie zamknięty

Historia lokalu, który właśnie zbankrutował sięga 2017 roku kiedy przedsiębiorcze panie deklarujące się jako feministki postanowiły uruchomić restaurację. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że w restauracji o nazwie „The Handsome Her” mężczyźni płacili więcej niż przedstawicielki płci pięknej. Rachunki były o 18 proc. wyższe dla panów niż dla pań. Przy ustalaniu osobliwego cennika założycielki lokalu powoływały się na „gender wage gap”. Opłata miała być co prawda opcjonalna, ale to nie przekonało potencjalnych gości.

Światła zdaniem właścicielek idea jednak nie spotkała się z zainteresowaniem klientów. Restauracja po okresie rozgłosu spowodowanym niecodzienną ideą jednak nie przetrwała próby czasu i zderzyła się z rynkowymi realiami. Właścicielki lokalu The Handsome Her” zapowiedziały, że zostanie on zamknięty 28 kwietnia.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Igor

24 kwietnia 2019 Odpowiedz

XDDDDDDDDDD

Avatar

Człowiek

6 maja 2020 Odpowiedz

Co za seksistowskie feminazistowskie świnie!

Avatar

miszcz

25 kwietnia 2019 Odpowiedz

feminizm to stan umysłu

Avatar

DKS

26 kwietnia 2019 Odpowiedz

Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że mężczyźnie nie tyle płacili tam więcej o 15% ale co bardziej uwłaszczające ludzkie godności, kobiety miały tam priorytetowo miejsca siedzące! Wyobraźmy sobie sytuację ,w której przychodzimy wieczorem z grupką przyjaciół na kolację i słyszymy od kelnerki, że jest mało miejsca i obsłużone zostaną tylko kobiety z naszej grupy. Krótko mówiąc dobrze, że to szowinistyczne miejsce w końcu zbankrutowało!

Avatar

JohnyBravo

30 kwietnia 2019 Odpowiedz

Rzetelność artykułu widzę na poziomie pudelka…
Po pierwsze – wyższa cena dla mężczyzn obowiązywała 1 tydzień w miesiącu.
Po drugie – każdy był o tym informowany i każdy mógł zdecydować czy chce zapłacić więcej czy nie (jak napiwek).
Po trzecie – ten fakt zapewne nie ma nic wspólnego z zamknięciem lokalu tak jak sugeruje artykuł (tak jak tysiące innych lokali, które trzeba zamknąć bo są położone w kiepskim miejscu, czynsz jest zbyt drogi, mały popyt, etc. etc. Nie trzeba być feministyczną knajpą).

Gdzie obiektywizm i rzetelność dziennikarska? Niezależnie od tego czy taka knajpa to dobry pomysł czy nie…

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*