Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Znamy stawki exit tax

Nowy podatek dla przedsiębiorców prawdopodobnie zostanie wprowadzony z początkiem nowego roku. Opodatkowane zostaną nierealizowane jeszcze zyski kapitałowe, w związku z przeniesieniem przez podatnika aktywów jego przedsiębiorstwa. Według zapowiedzi będzie składał się z dwóch stawek podatkowych – informuje Puls Biznesu.

Fot. YAY Foto

Kilka dni temu o pracach nad nowym podatkiem dla przedsiębiorców potwierdziło Ministerstwo Finansów. Dziś wiemy już znaczniej więcej o nowej daninie. Nowy podatek miałby obowiązywać już od 2019 roku. – Chcielibyśmy, aby od przyszłego roku w Polsce funkcjonował tzw. exit tax – poinformowała minister finansów Teresa Czerwińska

Podatek od przeprowadzki zapłacą firmy i osoby fizyczne, które zamierzają przenieść swoja działalność do innego kraju. Na odchodnym zapłacą 3 i 19 proc. podatku.

Więcej o nowym podatku przeczytasz w Pulsie Biznesu

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.