Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Znana producentka telewizyjna tworzy skarpetki ze śmieci

Problem śmieci staje się coraz poważniejszy. Jednak amerykański start-up wpadł na pomysł, jak chociażby częściowo go rozwiązać. Tworzy skarpetki wyprodukowane ze śmieci. Ten pomysł podbija platformę Kickstarter.

Na zdjęciu Samantha Tollworthy, założycielka Teddy Locks

Każdego roku produkujemy blisko 1,3 mld ton śmieci. Powoduje to, że mamy coraz większy problem z gospodarką odpadami. Największym problem są obecnie plastiki, które ze względu na bardzo długi okres rozkładu zanieczyszczają silnie środowisko. Jednak pojawia się coraz więcej pomysł jak ten problem rozwiązać. W ubiegłym roku na MamBiznes.pl pisaliśmy o składanej słomce, która podbijała Kickstarter. Na swój pomysł Emma Cohen i Miles Pepper, twórcy FinalStraw zebrali ponad 1,6 mln USD.

Kolejną innowacją, która ma rozwiązać problem z plastikowymi odpadami są skarpetki ze śmieci, tworzone przez amerykański start-up Teddy Locks. Na pomysł wpadła Samantha Tollworthy, która przez ostatnie 10 lat była nowojorską producentką programów o dzikiej przyrodzie. Podróżując po świecie widziała, że obraz bardzo często pokazywany w telewizorze odbiega od rzeczywistości. Jak wskazuje, wiele zakątków naszej planety zmienia się w prawdziwą górę plastiku. Dlatego postanowiła działać, wykorzystując plastikowe butelki zaczęła tworzyć własne skarpetki. Jak podkreśla pomysłodawczyni, dzięki temu ograniczana jest ilość wytwarzanych odpadów, lecz nie tylko. Dzięki ponownemu wykorzystaniu plastikowych odpadów zużywa się mniej paliwa oraz energii.

Fot. Kickstarter

Choć wielu z pewnością może przypuszczać, że skarpetki z plastiku są niewygodne to jednak nie jest to prawda. Jak podkreśla Tollworthy, ich właściwości nie odbiegają od tradycyjnych skarpetek. Produkowane są w pełni w rodzinnych firmach w USA, w Północnej Karolinie. Aby otrzymać, gotowe skarpetki z plastiku, butelki muszą pokonać najpierw odległość wynoszącą ponad 400 km.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Tomek 29 paź 2019 (09:25)

Jak negatywnie wpływa na nasze zdrowie noszenie plastikowych skarpetek (oczywiście chodzi o domieszkę) wiedzą Chińczycy, którzy produkują takie skarpetki od lat (żeby było taniej) tylko nie informują o tym klientów.
No i jeszcze drobna informacja - plastik musi pokonać 400 kilometrów emitując przez transport szkodliwe substancje do atmosfery - ekologia nie ma co!