Znany na świecie polski start-up pozyskał 80 mln euro

DocPlanner założony przez Mariusza Gralewskiego, jest jednym z najbardziej znanych polskich start-upów poza granicami kraju. Teraz udało im się pozyskać 80 mln euro m.in. od One Peak Partners i Goldman Sachs Private Capital Investing.

Na zdjęciu Mariusz Gralewski, założyciel i CEO ZnanyLekarz.pl; Fot. Marek Wiśniewski/ Puls Biznesu

Polski start-up Docplanner jest właścicielem znanej na całym świecie platformy ZnanyLekarz.pl. Jest to system, który łączy lekarzy i pacjentów.  – Chcemy być największym kanałem umawiania wizyt lekarskich przez Internet w Europie. Naszym wzorem jest serwis booking.com działający na rynku hoteli. Chcemy osiągnąć podobną pozycję na rynku medycznym – mówił siedem lat temu Mariusz Gralewski dla MamBiznes.pl. Od tamtej pory firma dość szybko rosła, wchodząc na kolejne rynki zagraniczne.

Teraz start-up pozyskał 80 mln euro od inwestorów, co oznacza że od początku istnienia Docplanner otrzymał już łącznie 130 mln euro. Środki zdobyte w ramach obecnej rundy finansowania, twórcy start-upu zamierzają przeznaczyć  na zwiększenie swoich udziałów na rynkach w Europie i Ameryce Łacińskiej, ale także na dalsze prace badawczo-rozwojowe.

Przeczytaj także Jak wyjść ze start-upem na świat? Zdradzają założyciele Brand24, Taff.one, DocPlanner i PayLane

– W ciągu ostatnich siedmiu lat, DocPlanner stał się liderem w obszarze innowacji cyfrowych w opiece zdrowotnej. Jesteśmy pod wrażeniem tego, co firma już zrobiła dla pacjentów, lekarzy i klinik. Cieszymy się, że możemy zainwestować w DocPlanner i współpracować z tak silnym zespołem przy opracowywaniu planu działania w celu dalszej poprawy doświadczeń pacjentów i lekarzy – powiedział Christian Resch, Dyrektor Zarządzający w Goldman Sachs Private Capital Investing, który był jednym z obecnych inwestorów DocPlanner.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*