Co zrobić, gdy przychodzi podejrzany e-mail z ZUS?

Maile wysyłane z adresu imitującego prawdziwą domenę ZUS to najnowsza forma oszustwa. Niektórzy z klientów w ostatnich dniach otrzymali maile z informacją m.in. o niedopłacie składek i konieczności jej uregulowania w ciągu 24 h dlatego ZUS przypomina, że drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach ani żądaniach zapłaty.  Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresu: alert@zus.pl.

Fot. FORUM/ Andrzej Bogacz

Jeżeli płatnik nie ma swojego indywidualnego konta na platformie PUE ZUS wtedy nie ma najmniejszej możliwości żeby dostał maila z ZUS. Instytucja informuje, żeby w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, ani nie otwierać zawartych w korespondencji załączników. Korespondencja tego typu ma, bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci.

Osoby mające wątpliwości dotyczące źródła otrzymanej wiadomości powinny się skontaktować z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*