Innovative Europe 2017 – Fly me to Mars

Wrocław 23 listopada 2017

Wrocławski Park Technologiczny S.A. ma przyjemność zaprosić przedsiębiorców na warsztaty Big Science, które odbędą się podczas konferencji INNOVATIVE EUROPE 2017 – FLY ME TO MARS , organizowanej przez Koalicję na rzecz Polskich Innowacji oraz WPT. Wydarzenie odbędzie się  w dniach 23-24 listopada 2017 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

Celem ścieżki Big Science jest wzmocnienie uczestnictwa polskich firm w kontraktach realizowanych w ramach dużych międzynarodowych projektów tzw. Big Science.

Wydarzenie adresowane jest do firm z różnych branż przemysłu m.in.: elektryka, elektronika, budownictwo, IT, inżynieria mechaniczna, techniki próżniowe i kriogenika, automatyka i robotyka, diagnostyka, usługi wsparcia technicznego.

Goście i Prelegenci:

Gośćmi konferencji będzie 350 przedstawicieli instytucji działających w sektorze wielkiej nauki, reprezentantów uczelni oraz biznesu.

Wśród prelegentów znajdą się, m.in:

Artur Chmielewski, NASA

Prof. Mark McCaughrean, Europejska Agencja Kosmiczna

Prof. Lucio Rossi, CERN (projekt High Luminosity Large Hadron Collider)

Leonardo Biagioni , Fusion for Energy (project ITER)

Roberto Tamai , Europejskie Obserwatorium Południowe

 

Zgłoszenie zainteresowania uczestnictwem:

Udział w Ścieżce Big Science jest nieodpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, uprzejmie prosimy o wyrażenie zainteresowania uczestnictwem wysyłając załączony formularz do dnia 16.10.2017 pod adres: [email protected].

Pełną informację o Ścieżce Big Science znajdą Państwo pod adresem: http://fm2mars.com

 

Cele  Ścieżki Big Science:

  1. Przybliżenie obszaru projektów Big Science realizowanych przez: ESA (Europejską Agencję Kosmiczną), ESO (Europejskie Obserwatorium Południowe), CERN (Europejską Agencję Badań Jądrowych), ITER (Międzynarodowy Eksperymentalny Reaktor Termonuklearny), ESS (Europejskie Źródło Spalacyjne).
  2. Przedstawienie możliwości biznesowych związanych z włączeniem się w projekty Big Science oraz przykładów produktów, które bazują na technologiach opracowywanych dla ośrodków Wielkiej Nauki.
  3. Wzmocnienie zainteresowania polskich firm współpracą z ośrodkami Big Science, ułatwienie aplikowania do tego typu projektów oraz promowanie polskiej myśli technicznej na arenie międzynarodowej.
  4. Pokazanie dobrych przykładów firm, który już realizują kontrakty dla sektora Big Science (w szczególności sektora kosmicznego).
  5. Wskazanie na projekty grantowe i inne możliwości finansowego wparcia firm i instytucji zainteresowanych współpracą z ośrodkami Big Science.
  6. Stworzenie miejsca do spotkań dwustronnych dla firm i instytucji poszukujących partnera w realizacji ww. projektów.

 

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]