Startup Weekend w Krakowskim Parku Technologicznym

Kraków 21 kwietnia 2017

W kwietniu (21-23.04) w Krakowskim Parku Technologicznym gościć będzie Startup Weekend – jedno z najbardziej znanych na świecie wydarzeń tego typu.

Startup Weekend to cykliczna, międzynarodowa impreza przeznaczona dla otwartych, kreatywnych oraz przedsiębiorczych ludzi. Ten 3-dniowy event, trwający bez przerwy, polega na skompletowaniu zespołu, który w ciągu 54 godzin przygotuje fundamenty startupu, prototyp usługi, narzędzia, czy serwisu. Ideą jest wspólna praca zespołów składających się ze specjalistów różnych dziedzin: programowania, marketingu oraz grafiki. W tym roku Startup Weekend  poświęcony będzie tematowi Martech & Ecommerce.

Można tu przyjść zarówno z gotowym pomysłem i zebranym zespołem, jak i dołączyć do zespołu, który potrzebuje konkretnych umiejętności. W pracy pomagają mentorzy, a projekty ocenia jury. Podczas krakowskiego wydarzenia będzie można spotkać się z Grzegorzem Berezowskim, prezesem Catvertiser, Jakubem Koziołem, wiceprezesem PROIDEA Błażejem Ablem – prezesem i założycielem Landingi oraz Bartoszem Majewskim – szefem sprzedaży w Right Hello. Głównym partnerem wydarzenia jest Reality Games. Jej prezes – Zbigniew Woźnowski – wygrał Startup Weekend w 2015 roku. To znakomity przykład tego po co warto brać udział w takich wydarzeniach. Zbigniew Woźnowski obecnie kieruje firmą, która realizuje zwycięski projekt i zarabia na tym duże pieniądze.