Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Startup z przyszłością. Zamień wizję w dochodowy biznes

„Prowadzenie biznesu jest jak roller coster. Cały czas trzeba uważać, żeby nie wypaść” – twierdzi Bartek Gola współtwórca kilkudziesięciu startupów technologicznych. Jak wsiąść do wagonika z napisem startup i nie wypaść na pierwszym zakręcie będzie można dowiedzieć się podczas konferencji „Startup z przyszłością”. 

 Niedawno prestiżowy magazyn Forbes wskazywał inwestorom Polskę jako jeden z siedmiu europejskich krajów, w którym warto śledzić nowe przyszłościowe firmy. Mimo tak znakomitej rekomendacji nad Wisłą zaledwie jeden na dziesięć startupów udaje się przekształcić w dochodowe przedsiębiorstwo. Nawet 90 proc. z nich nigdy nie zacznie przynosić zysków. Skąd ten rozdźwięk? Śmiałym i wizjonerskim pomysłom do spełnienia brakuje ważnego składnika – biznesowego doświadczenia, umiejętności prezentacji i sprzedaży innowacyjnych idei, zdolności promocyjnych i oczywiście finansowania, a o to, bez umiejętnego budowania relacji z inwestorami jest najtrudniej. 

„Startup z przyszłością”. Wizja i doświadczenie  

Konferencja „Startup z przyszłością” zorganizowana przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów, która odbędzie się 15 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, ma ambicje zaprezentowania „biznesowego abc” początkującym przedsiębiorcom, którzy już dziś marzą o globalnej ekspansji. Do udziału zaproszono przedstawicieli świata biznesu i ludzi, którzy starując z poziomu stratup wynieśli swoje pomysł na poziom globalnego rynku. Bartek gola ze SpeedUP Group przedsiębiorca i innowator, Wiktor Schmidt, którego firma programistyczna netguru obsługuje podmioty z wielu krajów Europy czy Michał Barański z Wirtualnej Polski to tylko niektóre z osób, które będą dzieliły się swoją wiedzą z uczestnikami konferencji. Ci ostatni będą mieli szansę skorzystać z doświadczeń osób, które przetarły startupowy szlak i wiedzą, jakie pułapki czyhają na przyszłych przedsiębiorców. 

Pod patronatem Ministra Gospodarki    

Konferencja „Startup z przyszłością” daje uczestnikom również okazję do spotkania z osobami związanymi ze światem finansów i polityki. Wydarzenie patronatem objęło Ministerstwo Gospodarki, a wykład inauguracyjny wygłosi wicepremier Janusz Piechociński. Konferencja odbędzie się już 19 maja 2015 roku w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, możliwy po wcześniejszej rejestracji na stronie wydarzenia. 

Rozwój, finansowanie i pułapki 

Prelegenci zaproszeni do udziału będą poruszali się wśród trzech kluczowych dla każdego startupu obszarów tematycznych: rozpoczęcia działalności, pozyskania finansowani i unikania pułapek biznesowych. Ewa Jakubczyk – Cały założycielka i prezeska PKS Consultants oraz członek KIBR powie, jak zmienić wizję w realny biznesplan. Uczestnicy będą mogli spotkać się m.in. z Michałem Barańskim, który zajmuje się rozwojem i promocją produktu w Wirtualnej Polsce. Konferencja jest szansą na spotkanie z ludźmi, którzy mają na swoim koncie udział nawet w kilkudziesięciu startupach technologicznych. A to nie tylko szansa na poznanie udanych biznesów od kuchni, ale również wiedza o pułapkach i przyczynach niepowodzeń startupów.  Arkadiusz Hajduk prezes firmy Transparent Data wskaże, jakie zagrożenia czyhają na przyszłych przedsiębiorców. Oprócz wspomnianych osób na konferencji pojawi się kilkadziesiąt osób ze świata startupów i biznesu.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Ada 19 maj 2015 (20:35)

Dla start-upów dużym problemem jest mało przyjazne prawo podatkowe w Polsce, dlatego ja moją firmę zarejestrowałam w UK, gdzie minimalna składka jest o połowę niższa a kwota wolna od podatku kilkanaście razy wyższa. Przedsiębiorcze głowy masowo przenoszą biznesy na wyspy http://www.pawelkurnik.pl/finanse/dlaczego-przedsiebiorcze-umysly-chca-prowadzic-biznes-w-wielkiej-brytanii