Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Konkurs dla osób z innowacyjnym pomysłem

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy wspólnie szukają młodych talentów w obszarze hi-tech. Hi-tech Startup to nowa inicjatywa umożliwiająca wsparcie, przetestowanie i zaistnienie nowych pomysłów na rynku. Do konkursu zgłaszać się mogą studenci oraz absolwenci warszawskich uczelni do 28 września br. 

Hi-Tech Startup ma na celu opracowanie formuły współpracy społeczności startupowej z obszarem akademickim oraz biznesowym.  Dzięki projektowi Hi-Tech Startup twórcy mają szansę znalezienia zatrudnienia w organizacjach zainteresowanych ich pomysłami, mogą sprzedawać swoje koncepcje inwestorom lub rozpocząć własną działalność gospodarczą. Projekt wspiera rozwój innowacji w polskiej gospodarce, ponieważ jego długoterminowym celem jest zatrzymanie umiejętności i wiedzy młodych ludzi w Polsce, tworząc centrum doskonalenia startupów hi-tech w naszym kraju. Od lat wspieramy mikroprzedsiębiorców, teraz czas również na startupy, podkreśla Krzysztof Kaczmar, prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Potencjał wśród młodych ludzi w zakresie nowych technologii jest ogromny. Dowodem na to są chociażby polscy laureaci wyróżnieni w globalnym konkursie Citi Mobile Challenge.  Wierzymy, że takich pereł wśród młodych jest znacznie więcej. I potrzebują one tylko wsparcia profesjonalistów w tym jak innowacyjny koncept przekuć na dochodowe przedsięwzięcie. Jak z innowatora stać się przedsiębiorcą. Tu widzimy rolę dla nas. Chcemy wspólnie z AIP i Instytutem Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej pełnić role takich mentorów i akceleratorów innowacyjnych przedsięwzięć. 

Konkurs Hi-Tech Startup składa się z czterech etapów: rekrutacji, rozwoju modeli biznesowych, preinkubacji i rozwoju sprzedaży najbardziej obiecujących firm, trwających łącznie 10 miesięcy. W pierwszym z nich wyłonionych zostanie 50 najlepiej zapowiadających się projektów. Kapituła oceniać będzie mi.in. innowacyjność, strategię  rozwoju ewentualnej firmy, rzeczywiste możliwości wdrożenia pomysłu w życie oraz potencjalną dochodowość. W kolejnym etapie uczestnicy konkursu otrzymają wsparcie w postaci szkoleń i warsztatów, a następnie będą mieli możliwość przetestowania swojego biznesu. W końcowej fazie 10 najbardziej obiecujących projektów będzie mogło rozpocząć działalność w oparciu o swoją koncepcję. Ostatecznie najlepsze trzy zaprezentują swoje produkty/usługi przed przedstawicielami biznesu, władzami lokalnymi oraz mediami podczas finałowej gali projektu w lutym 2016. 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.