Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Dni przedsiębiorczości akademickiej

Znany jest już program szóstej edycji Poznańskich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej, które odbędą się w Poznaniu w dniach 19-22 kwietnia 2010r.

Tegoroczna edycja spotkań studentów z biznesem zostanie zdominowana przez trzy dyskusje panelowe. W trakcie pierwszej, naukowcy i nauczyciele akademiccy poddadzą analizie sposób i metody nauczania przedsiębiorczości na poznańskich uczelniach. Pokazane także zostaną nowe inicjatywy i kierunki, w których nauczanie biznesu powinno oscylować. Chodzi o to, aby studenci, którzy zdecydują się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej otrzymywali w trakcie nauki skuteczne instrumenty w postaci wiedzy i umiejętności, które pomogą w odniesieniu sukcesu rynkowego.

Innym tematem spotkania dyskusyjnego będzie szeroko rozumiana problematyka związana z wzornictwem. Specjaliści z Akademii Sztuk Pięknych pokażą, że umiejętne wykorzystanie wiedzy z zakresu wzornictwa może być wysoce opłacalne. 

Wzbudzającym duże zainteresowanie tematem tegorocznych Poznańskich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej będzie promocja preinkubatora Politechniki Poznańskiej. To propozycja dla każdego studenta, który myśli o założeniu własnej firmy i rozwijaniu na rynku komercyjnym autorskiego pomysłu. Preinkobator akademicki jest miejscem, w którym każdy pomysł na biznes może być w sposób bezpieczny zrealizowany. Tutaj można popełniać błędy, ponieważ konsekwencje nie są tak dotkliwe jak w realnej rzeczywistości rynkowej. Z drugiej strony, niskie ryzyko podejmowanych przedsięwzięć gospodarczych skłania młodych ludzi do realizowania najbardziej innowacyjnych pomysłów biznesowych. To z kolei daje impuls całej gospodarce – w ten sposób powstają nowe przewagi konkurencyjne w skali gospodarki krajowej. 

Współpraca z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości umożliwia każdej młodej osobie do 30 roku życia założenie firmy najniższym kosztem oraz najszybciej i najłatwiej w Polsce. Młody przedsiębiorca nie musi mieć lokalu ani znaczącego kapitału na wejście do biznesu.

Akademickie inkubatory przedsiębiorczości generują szereg korzyści dla uczelni, wśród których na uwagę zasługują m.in.

– wzbogacenie oferty edukacyjnej oraz uatrakcyjnienie wizerunku uczelni
– poprawa relacji z otoczeniem i lokalnym biznesem
– zwiększenie dochodów ze współpracy i transferu technologii do firm absolwenckich
– zwiększenie zamówień oraz sponsorowanie działalności badawczej
– pozyskiwanie dodatkowych środków z programów wspierania przedsiębiorczości technologicznej
– dodatkowe możliwości dochodów studentów, pracowników naukowych i inżynieryjno- technicznych.

Celem Poznańskich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej jest integracja środowiska poznańskich uczelni – zarówno publicznych, jak i prywatnych, udzielenie poprzez warsztaty i panele dyskusyjne wsparcia merytorycznego oraz przekonanie młodych osób, potencjalnych przedsiębiorców do prowadzenia własnej firmy. Wydarzenie jest organizowane także w celu wymiany informacji, poglądów, doświadczeń oraz pomysłów w zakresie współpracy uczelni i przedsiębiorstw. Udział w spotkaniach biorą przedstawiciele środowiska akademickiego, czyli studenci, doktoranci, pracownicy naukowi i absolwenci.

Wspieranie przedsiębiorczości akademickiej, ze szczególnym uwzględnieniem tej opartej na nowoczesnych technologiach i innowacjach, jest jednym z głównych priorytetów Planu Rozwoju Miasta Poznania na lata 2005-2010, Regionalnej Strategii Innowacji dla Wielkopolski, Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2020 roku oraz innych dokumentów formułowanych i przyjętych na szczeblu centralnym.

Źródło: pi.gov.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.