Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Dwa tygodnie do końca abolicji dla cudzoziemców

Pozostały już tylko dwa tygodnie do końca abolicji. Do 2 lipca cudzoziemcy, którzy chcą zalegalizować swój pobyt w Polsce, mogą złożyć wniosek. Wnioski o abolicję rozpatrują wojewodowie, właściwi ze względu na miejsce pobytu cudzoziemca.

Aktualnie o abolicję stara się ponad 7 tys. cudzoziemców. To o około 2 tys. wniosków więcej niż podczas poprzednich takich akcji z 2003 i 2007/2008 roku. Ponad 2 tys. osób, w tym w większości obywatele Ukrainy, Wietnamu i Armenii zalegalizowało dotychczas swój pobyt w Polsce, w ramach tegorocznej abolicji trwającej od stycznia br. Na decyzję w tej sprawie oczekują także obywatele m.in. Rosji, Chin, Białorusi czy Pakistanu.

Najczęściej o abolicję występują obywatele Wietnamu, Ukrainy, Pakistanu, Armenii, Indii oraz Chin.

Informacje na temat abolicji cudzoziemcy mogą uzyskać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a także m.in. odwiedzając, prowadzoną przez Urząd do Spraw Cudzoziemców, stronę internetową abolicja.gov.pl. Od początku akcji abolicyjnej w Polsce działa także specjalna infolinia dla cudzoziemców: (22) 60 175 25.

Zalegalizowanie pobytu odbywa się w formie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony, które jest udzielane na 2 lata. W tym czasie cudzoziemiec może podjąć zatrudnienie na podstawie umowy o pracę bez zezwolenia oraz prawnie uregulować swój dalszy pobyt w Polsce.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.