Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Klienci BZ WBK i PKO BP wymieniają euro w Internetowym Kantorze

Czterokrotny wzrost obrotów europejską walutą zanotował serwis Internetowykantor.pl po pierwszych dwóch tygodniach od wprowadzenia ułatwień w wymianie EUR dla klientów Banku Zachodniego WBK i PKO Banku Polskiego.

Początek miesiąca pokazał jak duże jest zapotrzebowanie na bezpieczną i szybką wymianę dewiz za pośrednictwem rachunków bankowych. Klienci dwóch czołowych banków w Polsce od 1. września mogą natychmiastowo i bez dodatkowych opłat wymieniać EUR za pośrednictwem serwisu internetowykantor.pl. Spowodowało to wzrost jego obrotów w tej walucie o ponad 440 proc. w stosunku do analogicznego okresu w sierpniu.

Ponadto dziennie w serwisie rejestruje się pięciokrotnie więcej nowych użytkowników, którzy posiadają konta w BZ WBK i PKO BP. Do korzystania z internetowego kantoru zachęca ich przede wszystkim brak dodatkowych opłat za dokonywanie przelewów oraz natychmiastowe wykonanie operacji. Obliczono, że średni czas realizacji transakcji dla klientów tych banków wynosi 1 min. 31 sek.

Umożliwiliśmy milionom klientów BZ WBK i PKO BP wymianę euro bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to wygodniejsze i znacznie bardziej bezpieczne rozwiązanie niż tradycyjna wymiana w kantorze. Teraz aby wymienić walutę wystarczy kilka kliknięć i już po kilku minutach użytkownik ma pieniądze na swoim koncie – mówi Michał Czekalski, założyciel serwisu.

Zwiększone obroty i liczba użytkowników świadczą o tym, że Polacy przekonują się do tego typu internetowych rozwiązań. Cenią sobie przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo transakcji. Średnia kwota jednej operacji wśród klientów korzystających z nowej oferty to 1436,45 EUR. Z kolei przeciętna kwota przypadająca na użytkownika to 2154 EUR. Wszystkie transakcje zawierane są po kursach zbliżonych do średnich kursów na rynku Forex. 

– Znalazł niezwykłą niszę w biznesie

– Czy dotacje na e-biznes znów skończą się skandalem?

– Zrób pierszy krok do biznesu w sieci

Źródło: Internetowykantor.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Jakub 29 maj 2024 (15:56)

PO 14 latach rynek kantorów mocno się ustabilizował, ostatnio pojawił się nowy gracz - https://kantor-internetowy.com który ma obecnie najciekawsze kursy. Tylko pytanie czy to jest bezpieczne?