Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kongres przedsiębiorczości z udziałem Wicepremiera Pawlaka

Z wielką nadzieją i zaangażowaniem podejmujemy współpracę ze środowiskiem przedsiębiorców. Wspólny głos organizacji biznesowych nie może zostać zlekceważony – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji prasowej „Przedsiębiorcy oceniają realizację postulatów I Kongresu Pracodawców oraz powołują nową organizację”, która odbyła się 28 lipca br. w Warszawie.

Wicepremier Waldemar Pawlak pogratulował członkom Kongresu Pracodawców podjętej inicjatywy. – Ideą Kongresu Pracodawców jest wspólne działanie przedsiębiorców, którzy reprezentując różne koncepcje i poglądy, chcą razem z rządem budować lepsze warunki dla prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce – powiedział wicepremier.

Przypomniał, że resort gospodarki rozpoczął już działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Sejm przyjął już I część ustawy o swobodzie działalności gospodarczej . – Ustawa ta nie pozwala urzędnikom m.in. na wymaganie od obywatela składania nie przewidzianych prawem zaświadczeń oraz dodatkowych dokumentów – wyjaśnił wiceszef rządu. Dodał, że w ubiegłym tygodniu rząd zatwierdził ustawę o ordynacji podatkowej. – Nowelizacja ta wprowadza zniesienie natychmiastowej wykonalności decyzji w sprawach podatkowych. Dopiero po uprawomocnieniu się decyzji możliwe jest egzekwowanie kary – powiedział wicepremier Pawlak.

W MG trwają także prace nad zmianami prawa dewizowego, aby przedsiębiorcy mogli rozliczać się we wszystkich walutach obcych. – Jest to szczególnie ważne rozwiązanie dla właścicieli firm, zajmujących się eksportem i importem – wyjaśnił minister gospodarki.

Wiceszef rządu podkreślił także, że w przeciągu niecałego roku sprawowania władzy, udało się przywrócić dialog z partnerami społecznymi. – O sukcesie świadczą m.in. prace nad wysokością płacy minimalnej w Komisji Trójstronnej. Uzyskaliśmy także porozumienie strony związkowej, rządowej i pracodawców w sprawie koniecznych zmian w systemie kształtowania wynagrodzeń – przypomniał wicepremier.

Podsumowania realizacji postulatów I Kongresu Pracodawców ze stycznia br., dokonali szefowie: Amerykańskiej Izby Handlowej, Konfederacji Pracodawców Polskich, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, Polskiej Rady Biznesu, Związku Rzemiosła Polskiego oraz Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Szefowie organizacji biznesowych wskazali na problemy, które nie zostały jeszcze rozwiązane oraz zaoferowali rządowi swoją pomoc i wsparcie.

Kongres Przedsiębiorczości to nowa platforma współpracy organizacji biznesowych. W ramach jednego gremium, przedsiębiorcy chcą zabiegać o nowe rozwiązania w najważniejszych kwestiach społeczno-gospodarczych.

Źródło: mg.gov.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.