Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Lecą głowy za Amber Gold – prokurator Majstrowicz odwołana

Prokurator Generalny Andrzej Seremet odwołał szefową prokuratury rejonowej Gdańsk Wrzeszcz Marzannę Majstrowicz. Pismo w tej sprawie zostało już wysłane do prokuratory Gdańsk Wrzeszcz, ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa. 

Prokurator Majstrowicz nadzorowała sprawę Amber Gold. Wczoraj Krajowa Rada Prokuratury wyraziła zgodę na odwołanie szefowej Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz Marzanny Majstrowicz za zły nadzór nad śledztwem w sprawie Amber Gold. To prokuratura z Wrzeszcza pierwotnie odmówiła śledztwa w sprawie spółki Marcina P.

Krajowa Rada Sądownictwa zdecydowała także o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego Ryszarda Milewskiego.

W ubiegłym tygodniu „Gazeta Polska Codziennie” ujawniała nagrania, na których sędzia, rozmawiający z dziennikarzem podającym się za pracownika Kancelarii Premiera, ustalał szczegóły dotyczące między innymi terminu posiedzenia w sprawie szefa Amber Gold, a także składu sędziowskiego. Chodziło o posiedzenie dotyczące zażalenia na areszt Marcina P.

Informacyjna Agencja radiowa (IAR)/Ksenia Maćczak/mitro/

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.