Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Młodzi przedsiębiorcy na drodze do samodzielności

Akademicki Inkubator działający przy Politechnice Wrocławskiej zaprasza na seminarium pt. „Akademicka Przedsiębiorczość w Politechnice Wrocławskiej” . Spotkanie z młodymi przedsiębirocami odbędzie się 24 kwietnia br. (piątek) o godz. 11:00 w starej sali Senatu (bud. A-1, wyb. Wyspiańskiego 27, sala 127).

Tematem przewodnim będzie przeciwdziałanie bezrobociu wśród absolwentów uczelni wyższych – zwłaszcza w dobie kryzysu oraz możliwości stworzenia dogodnych warunków do podjęcia „ambitnej pracy” przez studentów. Obecnie studenci, którzy chcą pracować w trakcie studiów najczęściej znajdują zatrudnienie w barach i w restauracjach na zmywaku. Uczestnicy seminarium mają nadzieję, że przynamniej dla części z nich praca znajdzie się w firmach, którym AIP pomaga rozpocząć działalność gospodarczą.

W seminarium udział wezmą młodzi przedsiębiorcy, którzy założyli działalność gospodarczą dzięki możliwościom jakie stwarza Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości oraz przedstawiciele „dużego biznesu”, m.in. Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów s.a.

Podczas seminarium prof. Tadeusz Więckowski, JM Rektor Politechniki Wrocławskiej wręczy nominacje członkom Rady Konsultacyjnej. Odbędą się również prezentacje:

– zadania AIP przedstawi prof. Eugeniusz Rusiński, prorektor ds. badań naukowych i współpracy z gospodarką;

– aktualny stan i kierunki rozwoju AIP zaprezentuje prof. Kazimierz Wójs, dyrektor AIP;

– innowacyjna przedsiębiorczość akademicka będzie przedmiotem prezentacji dr. Kazimierza Czechowicza, przewodniczącego Rady Konsultacyjnej AIP.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy Politechnice Wrocławskiej jest jednostką ogólnouczelnianą Politechniki Wrocławskiej, która została powołana w 2006 r. by wspierać aktywność gospodarczą środowiska akademickiego, w szczególności młodych przedsiębiorców, studentów, doktorantów i absolwentów Uczelni, od fazy koncepcji do rozwiniętego przedsiębiorstwa zajmującego się komercjalizacją wiedzy, zwłaszcza w dziedzinie innowacyjnej. Od 2009 r. AIP uzyskał pełny status jednostki Uczelni, a więc funkcjonuje na takich samych prawach jak poszczególne wydziały. Nad działaniami AIP czuwa Rada składająca się z 10 osób: przedstawicieli wszystkich wydziałów Politechniki, a także samych studentów i doktorantów. Niezależnie od Rady Nadzorującej działa również Rada Konsultacyjna. Zasiadają w niej biznesmeni, ludzie, którzy wiedzą jak funkcjonować na trudnym polskim rynku przedsiębiorczości. Od początku działalności do Inkubatora przystąpiło 39 przedsiębiorstw. Obecnie w AIP są 32 przedsiębiorstwa, ponieważ część zakończyła już okres inkubacji.

Celem działania AIP jest promowanie i wspieranie przedsiębiorczości studentów, doktorantów, absolwentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej, a także innych podmiotów zewnętrznych, które zamierzają prowadzić lub prowadzą działalność gospodarczą, efektywne wykorzystanie potencjału intelektualnego i technicznego PWr. oraz transfer wyników prac naukowych do gospodarki, aktywizacja społeczności akademickiej Wrocławia do podejmowania działalności gospodarczej, aktywne przeciwdziałanie bezrobociu wśród absolwentów szkół wyższych poprzez wszechstronną pomoc zainteresowanym osobom w tworzeniu mikro przedsiębiorstw i ich działalności w pierwszym okresie funkcjonowania, wspieranie tworzenia przez pracowników PWr. firm współpracujących z Uczelnią, pozyskiwanie funduszy wspierających działalność AIP.

Do podstawowych form działalności AIP należą: szeroka działalność edukacyjna poprzez organizowane seminaria, kursy i warsztaty szkoleniowe, działalność doradcza z zakresu spraw prawnych i finansowych, wynajmowanie przedsiębiorcom pomieszczeń biurowych na preferencyjnych warunkach, utrzymywanie kontaktów z przedsiębiorcami po okresie inkubacji.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie inkubatora Politechniki Wrocławskiej

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.