Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Wreszcie tańszy gaz dla firm

Po podpisaniu Małego Trójpaku Energetycznego zmiany na rynku energetycznym stają się rzeczywistością. Firmy rozpoczynające handel gazem decentralizują monopol PGNiG wzmacniając konkurencyjność rynku i oferując realnie niższe ceny. Na tym korzysta przede wszystkim klient.

Mały trójpak otworzył swobodny dostęp do zasobów Towarowej Giełdy Energii, na której w gaz ziemny na równych zasadach zaopatrywać się mogą sprzedawcy obracający tym źródłem energii. Jednym z pierwszych była spółka Energia Dla Firm, która w grudniu ubiegłego roku zintensyfikowała sprzedaż gazu klientom biznesowym. Oferta firmy  jest  jedną z pierwszych na rynku alternatyw dla PGNiG, które dotąd utrzymywało monopol dystrybucyjny i cenowy. Spółka kalkuluje swoje ceny poniżej stawek proponowanych do tej pory przez rynek.

Eksperci Energii Dla Firm liczą, że przy zmianie sprzedawcy najmniejsze jedno – dwuosobowe przedsiębiorstwa jak warsztat samochodowy czy piekarnia mogą w ciągu roku zapłacić nawet o 1000 -1500 zł mniej. Przedsiębiorstwa o większym zużyciu mogą liczyć na dużo większe korzyści.

Spółka staje się tym samym istotną konkurencją dla PGNiG, rynkowego monopolisty. Obecnie zmiana sprzedawcy jest bardzo prosta i nie wymaga od przedsiębiorcy żadnych specjalnych zabiegów. Nowy sprzedawca sprawnie i bezpiecznie przeprowadzi wszelkie czynności administracyjne, podobnie jak dzieje się to na rynku telekomunikacyjnym. Przedsiębiorcy mając możliwość wyboru zaczynają chętnie eksplorować rynek sprzedawców gazu i szukać wygodniejszych i tańszych niż dotychczasowe rozwiązań. Rozglądają się za  ofertami, które przyniosą im realne korzyści finansowe dla firmy – tłumaczy Jerzy Miszczak, Dyrektor ds. Tradingu w Energii Dla Firm.

Wskaźnik udziału gazu w rynku nośników energii w Polsce wynosi jedynie 13%, w porównaniu do 24% będących średnią dla Unii Europejskiej. To jeden z sygnałów pokazujących, jak duży potencjał posiada ten sektor.

/ Media Forum

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.