Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

ZUS złamał prawo? Urząd odpiera zarzuty

ZUS odpiera zarzuty Urzędu Zamówień Publicznych dotyczące nieprawidłowości związanych z obsługą systemu informatycznego. Kontrola przeprowadzona przez Urząd wykazała, że ZUS złamał ustawę o zamówieniach publicznych i zlecił bez przetargu – z wolnej reki 2 zamówienia na kwotę 650 milionów złotych firmie Asseco na utrzymanie i modyfikację Kompleksowego Systemu Informatycznego.

Prezes ZUS Zbigniew Derdziuk podkreślił, że 2 lata temu, kiedy była podpisywana umowa wybór firmy Asseco był jedynym wyborem, który gwarantował niezakłóconą ewidencję składek i wypłatę świadczeń. Dodał, że zastrzeżeń do postępowania ZUS w tym zakresie nie zgłosiła Najwyższa Izba Kontroli, prawidłowość postępowania Zakładu potwierdził też niezależny audyt.

Prezes Derdziuk zapowiedział, że do końca roku zostanie ogłoszony przetarg w trybie konkurencyjnym na Kompleksowy System Informatyczny.

Umowa z firmą Asseco została zawarta w październiku 2010 roku na 3 lata. Jak zapewnia prezes ZUS przez ten czas prowadzono wiele postępowań konkurencyjnych w zakresie informatyki i żadna z firm nie ma monopolu na świadczenie usług informatycznych ZUS.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Joanna Stankiewicz IAR/Stankiewicz Joanna/dj

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.