Nawet 1 mln do zdobycia na własny start-up

We Wrocławiu spotkają się osoby z pomysłami na start-upy łączące nowe technologie z ideą smart city. Wspierani przez doświadczonych mentorów uczestniczy w ciągu 36 godzin stworzą prototyp przedsięwzięcia. Autorzy najlepszego projektu zyskają możliwości pozyskania do 1 mln zł.

W dniach 9-10 czerwca w Stolicy Dolnego Śląska odbędzie się Startup Challenge, wydarzenie łączące ideę smart city z energią i potencjałem start-upów. Impreza ma formę hackathonu, w którym zwycięski pomysł ma szansę na zdobycie do miliona złotych na realizację! Dodatkowo uczestnicy dostaną dostęp do API miejskich, co pozwoli bazować na rzeczywistych danych i podejmować realne wyzwania.

Podczas imprezy uczestnicy dobiorą się w zespoły składające się z programistów, grafików, kreatorów, aktywnych mieszkańców. Na realizację swojego projektu pomysłodawcy będą mieli 36 godzin.

Przez cały czas trwania imprezy drużyny będą wspierane przez mentorów wyspecjalizowanych w zakresie tworzenia i zarządzania start-upem, marketingu czy sprzedaży. Na końcu jury wybierze jeden projekt mający największy potencjał rynkowy, który ma szansę dostać nawet do 1 000 000 złotych na realizację, a także możliwości testowania swoich rozwiązań w przestrzeni miejskiej dzięki CityLab.

Gdzie: Wrocław, Centrum Historii Zajezdnia.
Kiedy: 9-10 czerwca
Zapisy: smartcitychallenge.pl

Grzegorz Marynowicz

MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*