Twórcy maski Neuroon zebrali 100 tys. dolarów w 24 godziny

24 godziny wystarczyły twórcom maski do spania Neuroon na zebranie 100 tys. dolarów na Kickstarterze. To już drugie, udane podejście Polaków na najpopularniejszym serwisie crowdfundingowym świata.

Neuroon Open to maska analizująca jakość snu, która pozwala nim zarządzać i sprawić, by odpoczynek był bardziej świadomy. Zaawansowany moduł do śledzenia snu wykorzystuje wbudowane czujniki do pomiaru snu. Elektroniczna maska mierzy fale mózgowe(1-kanałowy EEG-Fp1-Fp2), tętno, nasycenie tlenem, zmiany temperatury skóry oraz ruch w czasie snu. Wszystkie dane są zbierane, przetwarzane i udostępniane w aplikacji Neuroon App. Użytkownik otrzymuje szczegółowy obraz architektury swojego snu wraz z radami jak poprawić swoje nawyki podczas spania. Urządzenie daje możliwość przeprowadzenia medytacji oraz testów A/B, by wybrać najlepszy wariant snu, dzięki któremu jak mówią pomysłodawcy „będziesz spał jak dziecko”.

Dodaj bezpłatnie swój start-up do katalogu na MamBiznes.pl. Wypełnij krótki formularz

Debiut Neuroona na Kickstarterze miał miejsce pod koniec 2013 roku. Maska poprawiająca jakość snu wzbudziła wówczas ogromne zainteresowanie wśród internautów i zachodnich mediów. W efekcie przełożyło się to na 438 tys. dolarów zebranych od blisko 2 tys. backersów. W międzyczasie nie brakowało problemów i technologicznych wpadek, do czego przyznawali się sami twórcy maski. Ostatecznie produkt po modyfikacjach trafił do wszystkich backersów oraz 10 tys. innych klientów zainteresowanych poprawą własnego snu.

 

Po 3,5 roku od pierwszej przygody Neuroona z Kickstarterem, ulepszony produkt ponownie podbija serca internautów. Przez pierwsze 24 godziny kampanii pomysłodawcom udało się osiągnąć cel wyznaczony na poziomie 100 tys. dolarów. Obecnie na koncie kampanii widnieje kwota 216 tys. dolarów, którą zadeklarowało 1388 internautów. Wynik na pewno zostanie poprawiony ponieważ do końca internetowej zbiórki zostało jeszcze 15 dni. Przeczytaj także na MamBiznes.pl:

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*