Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Cateringoo

Opis projektu: Cateringoo jest platformą online, za pośrednictwem której klient biznesowy może zamówić catering od najlepszych dostawców w mieście. Cateringoo współpracuje tylko z wyselekcjonowanymi firmami, które gwarantują wysokie standardy usług, zarówno jeśli chodzi o jakość dań, jak i podejście do klienta. Serwis umożliwia skomponowanie cateringu, składającego się z menu nawet kilku dostawców. Cateringoo pomoże znaleźć idealny catering biznesowy na wszystkie spotkania i wydarzenia, niezależnie od tego, czy jest to śniadanie biurowe, lunch biznesowy czy przekąski, takie jak finger food dla 20 czy 2000 pracowników.

Założeniem Cateringoo jest zrzeszanie głównie niewielkich i średnich restauracji, firm cateringowych i innych ciekawych konceptów gastronomicznych. Dzięki dołączeniu do serwisu otrzymują one wsparcie w zakresie marketingu i sprzedaży, które mają znaczące przełożenie na rozwój biznesu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że małe firmy zazwyczaj nie mają czasu i zasobów na działania promocyjne i sprzedażowe. Bez nich jednak rozwój firmy jest znacznie utrudniony. Dlatego też dajemy im szansę i narzędzie, które umożliwia zaistnienie w świadomości klientów biznesowych, na co dzień korzystających z usług branży gastronomicznej.

Platforma Cateringoo powstała w 2018 roku i obecnie realizuje zamówienia w Warszawie i Krakowie. Wkrótce dołączy do nich Trójmiasto a w planach mamy także kolejne miasta.

Branża / kategoria: gastronomia

Rok powstania: 2018

Skąd pomysł: Ostatnio coraz więcej mówi się o znaczeniu pełnowartościowego żywienia, nie tylko w kontekście zdrowia, ale również dobrego samopoczucia. Niestety, w pracy, w pośpiechu korzystamy z rozwiązań, które już znamy – szybkich, jednak nie zawsze najlepszych. Jakość często przegrywa z dostępnością i czasem realizacji. A to ma wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i wagę.

Pomyśleliśmy, że przecież nie musi tak być – możemy jeść dobrze i zdrowo, także w przypadku cateringu biznesowego. Właśnie ta idea przyświecała nam podczas tworzenia Cateringoo.pl. To projekt, który powstał z miłości do dobrego, zdrowego jedzenia i rozwiązań, które ułatwiają nasze życie. Filozofia ta jest prosta: ma być pysznie, zdrowo i wygodnie za sprawą kilku kliknięć.

Dla kogo: Jest to przede wszystkim klient biznesowy. Dokładnie zbadaliśmy potrzeby tej grupy klientów. Wiemy jak trudno wybrać kilka pozycji z długiej i zawiłej oferty firmy cateringowej. Dlatego w Cateringoo udostępniamy online sprawdzone pakiety menu, z których można skomponować dowolny catering. Gdyby jednak i to okazało się niewystarczające, na potrzeby specjalnej okazji pomożemy w stworzeniu zindywidualizowanej oferty oraz doradzimy przy organizacji każdego wydarzenia. Oferujemy także abonament lunchowy – możemy pomóc ułożyć dietę, jadłospis i codziennie dostarczać świeże obiady do firmy.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: inne

Pomysłodawcy projektu: Pomysłodawczynią Cateringoo jest Natalia Myszkowska – absolwentka zarządzania biznesem na Oxford Brookes University.

Przez ponad 5 lat pracowała w renomowanej firmie doradczej McKinsey&Company, gdzie zajmowała się komunikacją. Kolejne doświadczenia zawodowe zdobywała między innymi w międzynarodowej firmie prawniczej K&L Gates kierując działem marketingu i rozwoju biznesu oraz w firmie doradztwa strategicznego Bain&Company. Przez ponad 6 lat prowadziła własną firmę doradczą, zajmując się komunikacją, public affairs oraz wsparciem rozwoju biznesu klientów.

Swoje doświadczenia z pracy w międzynarodowych korporacjach oraz prowadzenia i rozwijania własnej firmy postanowiła wykorzystać do stworzenia Cateringoo.pl.

Konkurencja: Wiemy, że istnieją już koncepty, które również oferują możliwość zamówienia cateringu biznesowego online (np. EZCater, CaterWings czy Order-In) i mogą być postrzegane jako nasza konkurencja. To projekty zagraniczne, a my działamy na polskim rynku. Ponadto, wyróżnia nas fakt, że skupiamy się przede wszystkim na jakości – dostawcy, którzy dołączają do Cateringoo są dokładnie sprawdzani przed włączeniem do platformy. Cateringoo zrzesza więc tylko wysokojakościowe koncepty gastronomiczne, co sprawia, że jesteśmy unikatowym projektem na rynku.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Na razie jesteśmy dostępni w Warszawie i Krakowie, do których wkrótce dołączy Trójmiasto. Wraz z rozwojem do serwisu chcemy wprowadzać usługi w kolejnych miastach, a także wdrażać coraz to nowsze formaty obsługi klienta. Zależy nam aby Polacy jedli smacznie i zdrowo, także podczas spotkań biznesowych.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Cateringoo

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.