Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kanban Tool – narzędzie do zespołowego zarządzania projektami

Opis projektu: Kanban Tool powstał jako jedno z pierwszych narzędzi webowych do zespołowego zarządzania projektami w czasie rzeczywistym, opartych na metodzie Kanban. Aplikacja dostępna jest na całym świecie od 2009 roku i liczba jej użytkowników stale rośnie dzięki: intuicyjnemu interfejsowi, prostocie użytkowania, doskonałemu uptime serwisu i łatwości zobaczenia efektów jego stosowania w codziennej pracy.

Branża / kategoria: informatyka

Rok powstania: 2009

Skąd pomysł: Pomysł powstał w odpowiedzi na gwałtowny rozwój metod zwinnych (Agile) w obszarze zarządzania projektami związanymi z tworzeniem oprogramowania, który miał miejsce w latach 2000-2010. Część zespołów stosowała Scrum, część Waterfall, część zaczęła przekonywać się do Kanbana. Chcieliśmy ułatwić tym zespołom adopcję metod zwinnych, udostępniając proste w użyciu narzędzie do współpracy w chmurze. Od tamtego czasu metody Kanban i Scrum zostały zaadoptowane w niemalże każdej gałęzi biznesu.

Dla kogo: Każda firma, zespół czy osoba zarządzająca procesem, dla którego da się wyznaczyć jasne etapy pracy – praktycznie więc wszyscy. Naszym typowym klientem są średniego lub dużego rozmiaru firmy z branż IT, finansowości, mediów, marketingu, produkcji, edukacji, farmacji, opieki zdrowotnej itp.
Druga grupa klientów, korzystająca z wersji kanbantool.com dostępnej do instalacji na serwerze firmowym i zdolnej do pracy w trybie offline, to zespoły, których natura pracy uniemożliwia korzystanie z rozwiązań online. Kanban Tool On-Site, o którym mowa, cieszy się popularnością w, między innymi, organizacjach rządowych, obronnych, produkcyjnych, farmaceutycznych i bankowości.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament, freemium

Pomysłodawcy projektu: Kanban Tool tworzony jest przez prawdziwych pasjonatów programowania, UX i optymalizacji pracy!:)

Konkurencja: Konkurentów na rynku światowym jest zbyt wielu, by ich wymienić. Jesteśmy jednak dumni, że nasz projekt był pionierem tej gałęzi SaaS i do dziś pozostaje w jego ścisłej czołówce.

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Rozwijać nowe funkcje jednocześnie nie komplikując docenianej przez klientów prostoty użytkowania Kanban Tool. Jest to zadanie niebanalne 😉

Zespół: 10-15 pracowników

Lokalizacja: Katowice (śląskie)

Kanban Tool

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.