Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Meetbook – aplikacja do umawiania i rezerwacji spotkań

Opis projektu: Meetbook to bezpłatna aplikacja do umawiania i rezerwacji spotkań na całym świecie. Jej kluczowym elementem jest fakt, że już na etapie tworzenia spotkania aplikacja wie czy zapraszany użytkownik ma wolny czas lub nie. To samo dotyczy lokali gastronomicznych, które można dodać jako miejsce spotkania. Gdy użytkownicy wzajemnie zaakceptują dany termin, to lokal umieszcza na stoliku tabliczkę z napisem „Rezerwacja”.
Obecnie aplikacja Meetbook jest do pobrania ze sklepów AppStore i Google Play. Z każdym dniem powiększa się liczba użytkowników jak również Miejsc w których można zrealizować spotkania.

Branża / kategoria: commerce, gastronomia, life style, marketing

Rok powstania: 2020

Skąd pomysł: Projekt narodził się w 2014 roku, ale z początkiem COVID-19 nabrał nowego znaczenia i przysłowiowego „wiatru w żagle”. Wiadomym wtedy było, że pandemia kiedyś się skończy. W XIV wieku mieliśmy do czynienia z pandemią dżumy i jakoś od tamtego czasu nie pozamykaliśmy się na dobre w domach zamawiając jedzenie pod drzwi, prawda? Sam pomysł powstał z potrzeby życia. Niejednokrotnie w ciągu dnia słyszymy „no dobra, to musimy się spotkać, pytanie tylko gdzie?”, albo „później ustalimy termin, bo nie mam kalendarza” lub co gorsza „zapomniałem, że już mam spotkanie. Musimy to przełożyć”. W naszej aplikacji upraszczamy ten proces do niezbędnego minimum.

Tutaj mała podpowiedź dla wszystkich startupowców. Jeżeli jesteś przekonana/-y do swojego pomysłu to nigdy się nie poddawaj i szukaj rozwiązań, aby zrealizować pomysł swojego życia 😉 za rok, z innym zespołem, w zmienionej formie produktu/usługi -zrób to!

Dla kogo: Mamy dwie grupy odbiorców. Pierwsza to użytkownicy aplikacji Meetbook, którzy mogą pobrać aplikację i umawiać się ze znajomymi lub współpracownikami. Druga grupa to użytkownicy biznesowi, takie jak: restauracje, hotele, puby, kawiarnie, ale również prawnicy, masażyści, serwisy, czyli wszyscy, którzy oferują usługi w swoich lokalizacjach.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament, freemium, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Za projektem stoi 3 wspólników, gdzie każdy z nich posiada ponad 20-letnie doświadczenie handlowe w różnych branżach.

Konkurencja: Raczej nie postrzegamy innych firm jako konkurencję, ponieważ takiej Aplikacji jak Meetbook nie ma na rynku. Ten projekt niejako można porównać do symbiozy dwóch istniejących narzędzi jak Booking/Booksy i WhatsApp. Z jednej strony zamiast hoteli mamy np. restauracje lub innych usługodawców, a z drugiej Twoim ID jest Twój jest numer telefon – dzięki czemu widzisz „na żywo” kto aktywnie korzysta z tej aplikacji.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Mamy ściśle ustaloną ścieżkę celów krótko, średnio i długoterminowych. Obecnie jesteśmy na etapie pozyskiwania z sukcesem pierwszych płatnych użytkowników biznesowych oraz dynamicznie powiększamy grono użytkowników aplikacji Meetbook.

Zespół: 5-10 pracowników

Lokalizacja: Tychy (śląskie)

Meetbook – aplikacja do umawiania i rezerwacji spotkań

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.