Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Opt Lasers

Opis projektu: Opt Lasers to marka powołana przez Tomorrow’s System sp. z o.o. w celu dostarczania wysokiej jakości głowic laserowych do urządzeń CNC, a także tworzenia dedykowanych systemów laserowych wg potrzeb klientów.
Spółka opracowała i wdrożyła do produkcji i sprzedaży kilka typów diodowych głowic laserowych wg autorskiego projektu. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom mającym na uwadze przede wszystkim zadowolenie użytkowników, firmie udało sie osiągnąć pozycję lidera jakości w segmencie diodowych głowic grawerujących. W chwili obecnej Opt Lasers koncentruje się na zwiększeniu sprzedaży na rynkach zachodnich.

Branża / kategoria: commerce, przemysł

Rok powstania: 2014

Skąd pomysł: Pomysł jest pochodną pasji założyciela firmy – Mateusza Szymańskiego, który postanowił stworzyć produkt oferujący klientom jak najlepsze doświadczenia z użytkowania. W momencie powstania firmy segment diodowych głowic laserowych opierał się głównie na półamatorskich konstrukcjach oferujących jedynie podstawowe funkcjonalności po najniższych kosztach produkcji, ewentualnie na drogich dedykowanych systemach przemysłowych.

Dla kogo: Ze względu na rosnącą popularność urządzeń CNC w domowych warsztatach i usługach w krajach zachodnich, głównymi rynkami zbytu są USA, Niemcy, Wielka Brytania. Ponieważ montowany w urządzeniach CNC laser to wciąż dość drogie rozwiązanie, Opt Lasers rynek polski traktuje jako przyszłościowy.

Finansowanie: inne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Mateusz Szymański (ur. 24.03.1989 w Białymstoku). Zdobył tytuł magistra inżyniera mechatroniki na Politechnice Warszawskiej. Od II roku studiów pasjonat laserów. Po założeniu startupu Opt Lasers wygrał jeden z etapów konkursu StartUp Roku. Chcąc wyjść z produktami poza Polskę, zebrał grupę inżynierów i inwestorów tworząc w 2014 roku Tomorrow’s System Sp. z o.o.
Obecnie prezes zarządu spółki.

Konkurencja: W chwili obecnej w Polsce nie powstała firma, która oferowałaby produkt podobny do głowic Opt Lasers. Wśród firm zagranicznych istnieje jednak szereg podmiotów z asortymentem podobnych artykułów. Żadna z nich jednak nie jest jednak dla Opt Lasers konkurencją w ścisłym znaczeniu tego słowa, gdyż oferują produkty nastawione na maksymalnie niską cenę.

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Ugruntowanie pozycji lidera jakości w segmencie diodowych głowic laserowych. Zdobycie na rynkach zachodnich udziału proporcjonalnego do atrakcyjności oferowanych produktów.

Zespół: 10-15 pracowników

Lokalizacja: Piaseczno (mazowieckie)

Opt Lasers

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.