Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

SWAY.TO

Opis projektu: Rozwijamy SWAY.TO – interaktywny planer turystyczny dzięki któremu każdy może w wygodny sposób zaplanować swoja wycieczkę lub skorzystać z darmowego planu wycieczki przygotowanego przez nas, naszą społeczność i naszych ekspertów. W ramach projektu przewidujemy wersję webową (już gotową) oraz aplikacje mobilną – dostępną najpóźniej pod koniec 2017 roku.
Co ciekawe korzystając z naszych planów wycieczek możesz wygodnie przerzucić je do swojego samochodowego GPS’a, bez potrzeby angażowania telefonu do nawigacji.

Skąd pomysł: Z licznymi sukcesami od wielu lat świadczymy różne usługi i dostarczamy różne rozwiązania informatyczne między innymi dla jednostek samorządu terytorialnego. Na chwilę obecną możemy się na przykład pochwalić zrealizowanymi, w liczbie około 30 sztuk, portalami turystycznymi – mapami interaktywnymi. Narzędzia te służą promocji turystyki na danym obszarze (np. w danej gminie). Użytkownikom pozwalają wyszukiwać atrakcje turystyczne, planować podróże czy zwiedzanie, tworzyć własne pomysły na spędzenie wolnego czasu lub korzystać z gotowych propozycji przygotowanych przez ekspertów.
Realizując te wdrożenia myśleliśmy, w jaki sposób przenieść gromadzone informacje i możliwości na „poziom wyżej”. Mam tu na myśli zbudowanie aplikacji, która pozwalała by, w przeciwieństwie do omawianych lokalnych portali turystycznych, wyszukiwać i planować wycieczki czy podróże jeszcze zanim użytkownik zdecyduje się, w jaki konkretny region chce się wybrać.
Rozwiązaniem okazało się zbudowanie platformy grupującej te informacje oraz pozwalającej na o wiele więcej, jak chociażby publikowanie własnych propozycji tras czy wycieczek. Przechodząc od myśli i słów do czynów zbudowaliśmy SWAY.TO

Dla kogo: Nasz model biznesowy zakłada kilka grup klientów i kilka sposób generowania przychodu. Pierwszym są jednostki samorządowe, drugim hotele, a trzecim biura podróży organizujące „ciekawe” wycieczki, czyli wycieczki objazdowe itd. Przy tych ostatnich klientach jednak dokładnie selekcjonujemy naszych partnerów i ich oferty. Oczywiście nie można zapominać o użytkownikach końcowych – jednak dla nich SWAY.TO zawsze będzie bezpłatny.

Finansowanie: Finansowanie odbywa się ze środków własnych.

Model biznesowy: Mamy trzy grupy klientów. Są to jednostki samorządu terytorialnego, hotele oraz biura podróży. Oferty dostosowane są do specyfiki działalności tych trzech grup docelowych.

Pomysłodawcy projektu: netkoncept.com spółka jawna od 2001 roku specjalizuje się w tworzeniu portali oraz systemów internetowych. Początkowa nasza działalność to głównie projektowanie, wdrażanie i utrzymywanie witryn internetowych. Obecnie specjalizujemy się w budowaniu i wdrażaniu unikalnych systemów bazodanowych, systemów eGovernment, B2B, B2C oraz systemów zarządzania treścią stron internetowych (CMS). Klientom zapewniamy kompleksową obsługę – od planowania strategii poprzez wykonywanie zleceń do końcowej obsługi serwisowej.

W ciągu ostatnich 16 lat zaufało nam ponad 500 firm i instytucji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynkowym, stale udoskonalamy usługi świadczone klientom poprzez rozwój technologiczny oraz personalny. Dzięki temu klienci netkoncept.com korzystają z najnowszych rozwiązań internetowych, zarówno w zakresie prezentacyjnej jak i serwisowej.

Tworzymy kreatywny zespół fachowców, posiadających wykształcenie wyższe informatyczne i ekonomiczne oraz wieloletnie doświadczenie w branży usług internetowych i programistycznych. Zatrudniamy specjalistów – analityków, projektantów, programistów, wdrożeniowców oraz serwisantów systemów informatycznych. Jesteśmy w stanie dostosować system do specyfiki konkretnego problemu oraz wymagań klienta. Nasze działania charakteryzuje indywidualne i profesjonalne podejście do problemów klienta. Chętnie podejmujemy się złożonych wyzwań i realizujemy je z dużą skutecznością.

Każdego dnia ponad 10 tysięcy użytkowników aktywnie korzysta z opracowanych przez nas systemów. To daje powody do dumy, ale także zobowiązuje nas do nieustannego rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności, wiedzy i produktów!

Konkurencja: Wszystko zależy do tego jak szeroko na to wszystko spojrzymy. Ze względu na złożony model biznesowy i kilka sposobów generowania przychodów naszą konkurencją są wszystkie portale oferujące wycieczki na sprzedaż, portale oferujące noclegi oraz portale i aplikacje turystyczne. Pochodzimy jednak do tematu zwiedzania kompleksowo i tym wygrywamy. Tworzymy najlepsze i najbardziej kompleksowe narzędzie turystyczne w kraju.

Globalnie czy lokalnie: Na chwilę obecną jest to Polska. W miarę rozwoju z całą pewnością będziemy szli w kierunku globalnym, jednak przed nami długa droga.

Najbliższe cele: Zwiększenie ilości wycieczek (obecnie jest ok. 200) do około 1000 i zapewnienie pokrycia 90 powierzchni kraju, stały wzrost przychodów z projektu poprzez pozyskiwanie kolejnych klientów, zakończenie prac nad aplikacją oraz stale zwiększanie ilości użytkowników indywidualnych.

SWAY.TO

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.